Zderzenie samolotów podczas pokazów lotniczych w Dallas

Źródło:
PAP, Reuters

Dwa samoloty zderzyły się w sobotę w Dallas w amerykańskim stanie Teksas - poinformowały władze federalne. Interweniowały służby ratunkowe. Do zderzenia doszło podczas pokazów lotniczych upamiętniających drugą wojnę światową.

Bombowiec Boeing B-17 Flying Fortress i myśliwiec Bell P-63 Kingcobra zderzyły się i rozbiły podczas pokazów lotniczych Wings Over Dallas na lotnisku Dallas Executive Airport - wskazała w komunikacie Federalna Administracja Lotnictwa (FAA).

Samoloty zderzyły się w sobotę o godzinie 19.20 czasu polskiego.

Władze portu przekazały we wpisie na Twitterze, że na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Na razie nie wiadomo oficjalnie, ile osób znajdowało się na pokładzie obu samolotów - podała FAA. Według nieoficjalnych doniesień w B-17 było pięć osób, a jedna w Bell P-63.

Federalna Administracja Lotnictwa i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) rozpoczęły dochodzenie w sprawie wypadku.

Samoloty z okresu drugiej wojny światowej

B-17, znany jako "latająca forteca", to ogromny czterosilnikowy bombowiec, który był filarem amerykańskiej potęgi powietrznej podczas drugiej wojny światowej i jest jednym z najbardziej znanych samolotów bojowych w historii USA. Większość maszyn tego typu została zezłomowana pod koniec wojny, a tylko kilka pozostało czynnych do dziś. Głównie prezentowane są one w muzeach i na pokazach lotniczych.

Kingcobra, amerykański samolot myśliwski, był używany przez siły sowieckie podczas wojny.

Autorka/Autor:mb//rzw

Źródło: PAP, Reuters