Zełenski apeluje do mieszkańców terenów okupowanych o informowanie o siłach wroga

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Jeżeli macie jakąkolwiek ważną informację o wrogu, proszę abyście informowali o tym nasze służby specjalne, nasze wojsko - zaapelował do mieszkańców terenów okupowanych przez Rosjan prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Ukrainy Włodymyr Zełenski zaapelował w środę wieczorem w nagraniu wideo do mieszkańców terenów okupowanych przez Rosję o informowanie o siłach wroga oraz osobach, które mu pomagają. Zapowiedział, że wszystkie okupowane ziemie ukraińskie zostaną wyzwolone.

- Jeżeli macie jakąkolwiek ważną informację o wrogu, proszę, abyście informowali o tym w sposób, który jest dla was bezpieczny, nasze służby specjalne, nasze wojsko - powiedział Zełenski jak relacjonuje agencja Ukrinform. - Jeżeli wiecie o osobach, które pomagają okupantom lub usprawiedliwiają agresję, proszę, abyście o tym również informowali - dodał.

Zełenski: okupanci czują, że nadszedł czas ucieczki

Zełenski podkreślił, że "niezależnie od tego, co okupanci obiecują, jedyną drogą dla nich jest, w najlepszym razie, ucieczka, jeśli zrobią to w odpowiednim czasie". Przypomniał, że siły ukraińskie wyparły Rosjan z północnych rejonów Ukrainy i z Wyspy Węży na Morzu Czarnym.

- Oni już czują, że nadszedł czas ucieczki z Chersonia i generalnie z południa naszego kraju. Nadejdzie czas ich ucieczki z rejonu Charkowa, z Donbasu, z Krymu. Każdy, kto może w tym pomóc powinien to zrobić - oświadczył Zełenski. - Okupanci nie będą w stanie utrzymać niczego, wyzwolimy wszystko - zakończył ukraiński prezydent.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości