Ukraińskie wojsko: Rosja przerzuciła na Białoruś irańskie drony

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

Rosja przerzuciła na lotnisko w Łunińcu na południu Białorusi co najmniej 20 irańskich dronów kamikadze Shahed-136 - przekazało ukraińskie Regionalne Dowództwo Sił Obrony Terytorialnej "Zachód". Przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego Ołeksij Hromow oznajmił wcześniej, że rosyjskie wojska użyły dotąd 86 irańskich bezzałogowców, z czego 60 procent zostało już zniszczonych przez siły ukraińskie.

Rosja przerzuciła na lotnisko w Łunińcu na południu Białorusi co najmniej 20 irańskich dronów-kamikadze Shahed-136. Oznacza to, że możliwe są ataki przy pomocy tych maszyn w środkowej i zachodniej części Ukrainy - ostrzegło w piątek ukraińskie Regionalne Dowództwo Sił Obrony Terytorialnej "Zachód".

"Należy zauważyć, że od Łunińca do granicy z obwodem rówieńskim na Ukrainie jest tylko 55 kilometrów" - podkreśliło dowództwo w komunikacie na Facebooku. Jak dodano, informacje o rozmieszczeniu dronów zostały uzyskane ze źródeł na Białorusi.

Rosja przerzuciła na Białoruś irańskie dronyMajdi Fathi/NurPhoto via Getty Images

Rosja atakuje Ukrainę przy pomocy irańskich dronów

Przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego Ołeksij Hromow oznajmił w czwartek, że rosyjskie wojska użyły dotąd 86 irańskich bezzałogowców Shahed-136, z czego 60 proc. zostało już zniszczonych przez siły ukraińskie.

Shahed-131 i Shahed-136 to bojowe drony kamikadze o zasięgu 2,5 tys. kilometrów, wykorzystywane przez najeźdźców na Ukrainie. 26 sierpnia agencja AP powiadomiła, że Teheran przekazał Moskwie "setki dronów", decydując się na ten ruch mimo ostrzeżeń ze strony Waszyngtonu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Majdi Fathi/NurPhoto via Getty Images

Pozostałe wiadomości