Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
ads
/ prpb
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Sytuacja na froncie w Ukrainie. Relacja Ołeha Biełeckiego
Sytuacja na froncie w Ukrainie. Relacja Ołeha Biełeckiego TVN24
wideo 2/21
TVN24Sytuacja na froncie w Ukrainie. Relacja Ołeha Biełeckiego

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 458 dni. W nocy Rosjanie zaatakowali Kijów dronami, zginęła co najmniej jedna osoba. Wcześniej prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował o nałożeniu kolejnych sankcji na rosyjskie podmioty. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

> Co najmniej jedna osoba zginęła a trzy zostały ranne w nocy z soboty na niedzielę w rosyjskim ataku dronów na Kijów - poinformował mer stolicy Ukrainy Witalij Kliczko.

> Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) poinformował, że przechwycone rozmowy Rosjan świadczą, iż przygotowują oni prowokację dotyczącą broni chemicznej. Celem tych działań - według HUR - miałoby być zrzucenie odpowiedzialności na stronę ukraińską.

> Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał w sobotę dekret nakładający sankcje na 51 osób fizycznych i 220 prawnych związanych z Rosją.

> Ukraina jest gotowa do rozpoczęcia kontrofensywy - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow,

> Premier Estonii Kaja Kallas powiedziała w sobotę, że aby na Ukrainie zapanował pokój, Rosja musi zostać pokonana i wycofać się poza ukraińską granicę. - Potrzebujemy, aby Ukraina została członkiem Unii Europejskiej i NATO - podkreśliła.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Autor:ads / prpb

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości