TVN24 | Świat

Ukraiński sztab generalny: Rosjanie chcą zaangażować studentów w działania wojenne

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP

W związku z brakami rezerw mobilizacyjnych Rosjanie próbują uzupełnić stan osobowy poprzez zaangażowanie w działania wojenne w obwodzie donieckim studentów szkół wyższych - podał w czwartek rano ukraiński sztab generalny w komunikacie opublikowanym na Facebooku. Ukraińskie dowództwo poinformowało również o sytuacji militarnej na poszczególnych odcinkach frontu. 

"Wobec braku rezerw mobilizacyjnych na czasowo okupowanych terytoriach obwodu donieckiego dowództwo okupacyjne planuje zaangażować studentów szkół wyższych w działania wojenne" - czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Rosyjska inwazja na Ukrainę. Sytuacja na froncie

Ukraiński sztab poinformował również, że w ciągu minionej doby w obwodach donieckim i ługańskim wojska ukraińskie odparły szesnaście ataków nieprzyjaciela, niszcząc przy tym osiem czołgów i siedemnaście bojowych wozów opancerzonych.

Na innych kierunkach działań Rosjanie ostrzeliwali miejscowości w obwodach czernihowskim i sumskim. W okolicach Charkowa główne wysiłki Rosjan polegały na obronie zajętych pozycji i przeprowadzaniu kontrataków w celu odzyskania tych utraconych.

"Na kierunku słowiańska wróg stara się poprawić sytuację taktyczną. Przy wsparciu artylerii prowadził działania w rejonie osady Wełyka Komyszuwacha, nie odniósł sukcesu, w niektórych rejonach poniósł straty.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości