Prezydent Zełenski przyjechał do wyzwolonego Iziumu

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Nasza flaga powiewa w Iziumie. I tak będzie w każdym ukraińskim mieście - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski, który odwiedził w środę odbite z rąk Rosjan miejscowości w obwodzie charkowskim. - Żaden okupant nie zdoła zdobyć serc Ukraińców - dodał.

- Można zapewne okupować przez jakiś czas terytorium naszego państwa. Nie uda się jednak okupacja naszego narodu - powiedział Zełenski. Treść wystąpienia przekazało biuro prezydenta.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Zełenski przyjechał z roboczą wizytą do wyzwolonego spod rosyjskiej okupacji Iziumu i wziął tam udział w uroczystości podniesienia ukraińskiej flagi państwowej. Ceremonia odbyła się na głównym placu miasta z udziałem żołnierzy. Zełenski dziękował im za obronę kraju.

- Ostatnie miesiące były dla was bardzo trudne. Proszę więc, byście uważali na siebie, bo jesteście najcenniejszym, co mamy - zwrócił się do żołnierzy.

Zełenski wita się z ukraińskimi żołnierzami w Iziumie Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Zełenski rozmawiał też z merem Iziumu Wałerijem Marczenką o sytuacji w mieście. Nieoficjalne doniesienia o odbiciu tego ważnego strategicznie ośrodka, z węzłem kolejowym, pojawiły się w weekend. Władze miejskie informowały o znacznych zniszczeniach. W Iziumie pozostało około 10 tysięcy osób, czyli jedna piąta przedwojennej populacji.

Zdjęcie z wizyty Zełenskiego opublikowała 25. brygada powietrznodesantowa ukraińskich sił zbrojnych. Od początku inwazji rosyjskiej w lutym prezydent Ukrainy kilkakrotnie pojawiał się na froncie.

Autor:tas/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości