Nocny atak rosyjskich dronów na Lwów. Strażacy walczą z ogniem, nie żyje co najmniej jedna osoba

Autor:
js,
momo/ft
Źródło:
PAP, Reuters
Rosjanie przeprowadzili w nocy atak na Lwów przy pomocy dronów kamikadze
Rosjanie przeprowadzili w nocy atak na Lwów przy pomocy dronów kamikadzeENEX
wideo 2/10
ENEXRosjanie przeprowadzili w nocy atak na Lwów przy pomocy dronów kamikadze

W nocy doszło do rosyjskiego ataku na Lwów, dokonanego przy pomocy dronów. Celem ostrzału był magazyn przemysłowy. Na terenie tego obiektu wybuchł pożar. Wiadomo o co najmniej jednej ofierze śmiertelnej - poinformowały we wtorek władze miasta. Do ataków dochodziło także w innych regionach kraju. 

Celem ostrzału był magazyn przemysłowy. Na terenie tego obiektu wybuchł pożar. Spod gruzów zniszczonego budynku wydobyto dwoje cywilów, kobietę i mężczyznę. Według wstępnych ustaleń kobieta nie doznała żadnych obrażeń, natomiast mężczyzna trafił do szpitala - relacjonował nad ranem gubernator obwodu lwowskiego Andrij Kozycki na Telegramie. Dodał, że jego stan jest poważny. Mer Lwowa Andrij Sadowy poinformował, że mężczyzna ma otwarte złamanie kończyny.

Później mer Lwowa poinformował, że w ataku zginął mężczyzna, który pracował w ostrzelanym magazynie przemysłowym. Gubernator obwodu lwowskiego podał, że ofiara miała 26 lat. Nie sprecyzowano, czy to ten sam człowiek, który wcześniej trafił do szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ. Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo >>>

Lwów, Ukraina (19.09.2023)t.me/dsns_telegram

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują strażacy, którzy walczą z pożarem. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni niemal 10 tysięcy metrów kwadratowych. Łącznie zniszczono trzy magazyny. Znajdowały się w nich okna, produkty chemiczne i pomoc humanitarna zgromadzona przez organizację Caritas-Spes - przekazał Sadowy na Telegramie. Mer potwierdził w ten sposób doniesienia, że celem rosyjskiego ostrzału nie były obiekty o przeznaczeniu wojskowym.

Jak informowały ukraińskie media, w nocy do eksplozji doszło także w Krzywym Rogu, Odessie, Kramatorsku, Słowiańsku i Charkowie.

Ukraiński dziennikarz Ołeh Biłecki relacjonował na antenie TVN24, że we Lwowie słychać było wybuchy. Przekazał także, że jeden z dronów uderzył w blok mieszkalny w Krzywym Rogu, który został częściowo zniszczony. Dodał, że nikomu nic się nie stało. 

Lwów, Ukraina (19.09.2023)t.me/dsns_telegram

Ukraińska obrona powietrzna "zniszczyła 27 z 30 dronów i pocisk balistyczny Iskander"

Ukraińskie siły powietrzne poinformowały na platformie komunikacyjnej Telegram, że ukraińskie systemy obrony powietrznej zniszczyły 27 z 30 dronów i jeden pocisk balistyczny Iskander, które Rosja wystrzeliła na terytorium Ukrainy we wtorek nad ranem.

Jak podano, wyprodukowane w Iranie drony Shahed zostały zniszczone w południowych, środkowych i zachodnich regionach Ukrainy, a rakieta została wystrzelona w kierunku Krzywego Rogu w środkowej Ukrainie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js, momo/ft

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: t.me/dsns_telegram

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości