Deputowany z partii Zełenskiego zauważony na Malediwach. Są konsekwencje

Źródło:
PAP
Malediwy. Wideo archiwalne
Malediwy. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Malediwy. Wideo archiwalneReuters Archive

Wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu w Radzie Najwyższej Ukrainy Jurij Aristow, reprezentujący partię prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, złożył mandat po tym, gdy ujawniono, że przebywał w lipcu w pięciogwiazdkowym hotelu na Malediwach - poinformował we wtorek portal Ukraińska Prawda.

W połowie lipca wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu w Radzie Najwyższej Ukrainy Jurij Aristow został zauważony w pięciogwiazdkowym hotelu na prywatnej wyspie Ithaafushi na Malediwach - poinformował ukraiński portal Slidstvo.Info.

Dziennikarze portalu uzyskali potwierdzenie od personelu hotelu Waldorf Astoria Maldives, że Jurij Aristow rzeczywiście był ich gościem.

Deputowany składa mandat

O rezygnacji z mandatu deputowanego poinformował we wtorek przewodniczący ukraińskiego parlamentu (Rady Najwyższej) Rusłan Stefanczuk. Podanie Aristowa ma zostać rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu parlamentu.

Aristow został wybrany na deputowanego w 2019 roku. Od grudnia 2022 roku był wiceprzewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu.

Jurij Aristowrada.gov.ua

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock