TVN24 | Świat

Nowy szef MSW podjął "najtrudniejszą decyzję w życiu"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/mtom
Źródło:
PAP

Denys Monastyrski został nowym ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy. Rada Najwyższa poparła kandydaturę parlamentarzysty związanego z prezydencką partią Sługa Narodu.

Denys Monastyrski był szefem parlamentarnego komitetu do spraw działań organów ścigania. Do Rady Najwyższej został wybrany z listy prezydenckiej partii Sługa Narodu. Jego kandydaturę na stanowisko ministra spraw wewnętrznych zaproponował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

41-letni Monastyrski, prawnik i polityk, podkreślił, że zgoda na kandydowanie na tę posadę była dla niego "najtrudniejszą decyzją w życiu".

Podczas wystąpienia w piątek w parlamencie zapowiedział, że wśród jego priorytetów będzie bezpieczeństwo obywateli i państwa oraz wzmocnienie zaufania Ukraińców do organów ścigania. Wśród swoich najważniejszych zadań wymienił m.in. walkę z przestępczością zorganizowaną, polepszenie warunków pracy policjantów, rozwój straży granicznej.

Monastyrski zmienił na stanowisku szefa resortu spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, nazywanego "wiecznym ministrem", który pełnił tę funkcję (z przerwami) od 2014 roku. We wtorek Awakow poinformował o swym odejściu. Nie podał przyczyn rezygnacji.

Autor:tas/mtom

Źródło: PAP