Brytyjski resort obrony: Rosjanie zbliżają się do strategicznego miasta w Donbasie

Autor:
akr//now
Źródło:
Reuters, tvn24.pl
Zaporoże ostrzelane przez Rosjan
Zaporoże ostrzelane przez RosjanNexta, Ukrainska Prawda
wideo 2/21
Nexta, Ukrainska PrawdaZaporoże ostrzelane przez Rosjan

Rosyjskie wojska zbliżają się do strategicznego miasta Bachmut w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy - przekazał brytyjski resort obrony. Dodał, że w ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie pokonali do dwóch kilometrów w tym kierunku. Niemniej w informacji wywiadowczej podkreślono, że ukraińska ofensywa wywołuje nacisk na agresorów w dwóch obszarach kraju.

Jak przekazano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, "Rosja nadal nadaje wysoki priorytet własnym operacjom ofensywnym w centralnym rejonie Donbasu, zwłaszcza w pobliżu miasta Bachmut". Dodano, że rosyjscy żołnierze zbliżyli do tego ważnego miasta w obwodzie donieckim w ciągu ostatniego tygodnia o odległość do dwóch kilometrów.

Przekazano, że wśród tych sił są prawdopodobnie najemnicy prywatnej firmy wojskowej, Grupy Wagnera, oraz zrekrutowani przez Rosję na wojnę więźniowie.

Brytyjski resort obrony: ukraińska ofensywa wywołuje nacisk na dwóch kierunkach

Londyn przekazał też, że ofensywa obrońców wywiera nacisk na Rosjanach na północnym wschodzie kraju oraz w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy.

W sobotnim przemówieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski informował, że obrońcy brali udział w bardzo ciężkich walkach pod Bachmutem. Miasto to znajduje się przy głównej drodze prowadzącej do Słowiańska i Kramatorska, które z kolei położone są w przemysłowym regionie Donbasu, którego okupanci nie opanowali.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP