TVN24 | Świat

Rosja zaatakowała Ukrainę. Ukraiński sztab generalny o stratach Rosjan od początku inwazji

TVN24 | Świat

Autor:
mart/dap
Źródło:
PAP
Ukraińcy pokazali, jak zestrzeliwują rosyjski śmigłowiec
Ukraińcy pokazali, jak zestrzeliwują rosyjski śmigłowiectwitter.com/ArmedForcesUkr
wideo 2/23
twitter.com/ArmedForcesUkrUkraińcy pokazali, jak zestrzeliwują rosyjski śmigłowiec

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę siły rosyjskie straciły ponad 11 tysięcy żołnierzy - wynika z opublikowanych w niedzielę szacunków sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Ukraińcy zniszczyli 44 rosyjskie samoloty, 48 śmigłowców i 285 czołgów. Kijów podkreśla, że publikowane dane są szacunkowe. 

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa jedenastą dobę. Od 24 lutego rosyjskie wojska bombardują strategiczną infrastrukturę wojskową, ale ostrzeliwują też infrastrukturę cywilną, w tym budynki mieszkalne.

Z opublikowanych w niedzielę szacunków sztabu generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od 24 lutego do 6 marca zginęło ponad 11 tysięcy żołnierzy rosyjskich biorących udział w agresji na Ukrainę. W sobotę Kijów informował o ponad 10 tysiącach zabitych Rosjan.

Pod Czernihowem obrona przeciwlotnicza Ukrainy strąciła rosyjski samolot szturmowy (05.03.2022)
Pod Czernihowem obrona przeciwlotnicza Ukrainy strąciła rosyjski samolot szturmowyMinisterstwo obrony Ukrainy

Zestrzelono 44 samoloty i 48 śmigłowców

Według sztabu Rosja straciła 285 czołgów, 985 wozów bojowych, 109 systemów artyleryjskich, 50 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 21 systemów obrony przeciwlotniczej. Wśród rosyjskich strat wymieniono także 44 samoloty, 48 śmigłowców, 447 pojazdów, 2 kutry, 60 cystern i 4 bezzałogowe statki powietrzne.

Dane są aktualizowane. Szacunki są utrudnione w związku z wysoką intensywnością działań bojowych - uzupełniono w komunikacie.

Jeszcze w sobotę wieczorem siły powietrzne Ukrainy informowały, że od początku inwazji zestrzelono 44 rosyjskie samoloty i 44 śmigłowce. "Lotników wroga, którzy się katapultowali i przeżyli, znaleźli ukraińscy żołnierze. Udzielono im pomocy medycznej i już składają zeznania o zbrodniach putinowskiego reżimu przeciw ludzkości" – poinformowano w oświadczeniu na Facebooku.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Dodano, że obrona przeciwlotnicza strąciła w ciągu ostatniej doby rosyjski samolot bezzałogowy Orłan-10 oraz kilka rakiet manewrujących lecących na ukraińskie miasta, a ukraińskie bombowce Su-24M i myśliwce Su-25 uderzyły w kolumny rosyjskiego sprzętu wojskowego.

Dwa samoloty szturmowe Su-25 uderzyły w budynki cywilne w okolicach Kijowa
Dwa samoloty szturmowe Su-25 uderzyły w budynki cywilne w okolicach KijowaTelegram @operativnozsu

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MNS.GOV.UA

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości