TVN24 | Świat

"Totalny lockdown" w trybie natychmiastowym. Przed nimi 42 dni w domach 

TVN24 | Świat

Autor:
ads/adso
Źródło:
Reuters, PAP

W związku z gwałtownym wzrostem nowych zakażeń koronawirusem prezydent Ugandy Yoweri Museveni wprowadził w kraju w trybie natychmiastowym "totalny lockdown". W Afryce bardzo szybko rozprzestrzenia się wariant Delta.

Prezydent poinformował w piątek, przez kolejne 42 dni mieszkańcy Ugandy będą musieli pozostać w domach. Na drogi mogą wyjeżdżać jedynie samochody przewożące ważne towary oraz transportujące chorych i kluczowych pracowników, na przykład lekarzy.

- Odnotowaliśmy znacznie bardziej agresywny i trwały wzrost nowych zachorowań na COVID-19. Bardzo wysokie są wskaźniki hospitalizacji i zgonów pacjentów z wszystkich grup wiekowych - powiedział prezydent Museveni. Przekazał, że dzienna liczba nowych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 1700 z mniej niż 100 zaledwie trzy tygodnie temu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Wariant Delta dominuje w Afryce

W Ugandzie, tak jak w wielu innych krajach afrykańskich, bardzo szybko rozprzestrzenia się obecnie wariant Delta, który po raz pierwszy odnotowano w Indiach. Od początku pandemii w Afryce stwierdzono, według oficjalnych danych, ponad pięć milionów przypadków zakażenia koronawirusem i około 136 tysięcy zgonów z powodu COVID-19. W rzeczywistości liczby te mogą być znacznie wyższe.

Czytaj więcej: Wariant Delta zaczyna dominować na świecie

Autor:ads/adso

Źródło: Reuters, PAP