Elektroniczne bransoletki dla przybywających z zagranicy

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Rząd Singapuru ogłosił, że osoby przybywające do kraju będą musiały przez 14 dni nosić elektroniczne bransoletki. Powiadomią one władze w przypadku opuszczenia miejsca obowiązkowej kwarantanny związanej z pandemią COVID-19.

Nowe zarządzenie singapurskiego rządu, nakazującego noszenie elektronicznych bransoletek na czas 14-dniowej kwarantanny, dotyczy zarówno obywateli tego azjatyckiego kraju, jak i cudzoziemców - takim osobom nie wolno opuszczać miejsca pobytu, nawet w celu zakupu jedzenia i innych produktów. Do tej pory, by zagwarantować przestrzeganie zasad, władze Singapuru wysyłały do osób na kwarantannie wiadomości tekstowe, dzwoniły do nich telefonicznie i przez łącza wideo, a także odwiedzały je w domach – przypomina dziennik "Straits Times".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Od przyszłego tygodnia osoby te będą musiały zakładać bransoletki z urządzeniami, które na podstawie sygnałów GPS, 4G i Bluetooth będą określać ich położenie. "Jakakolwiek próba opuszczenia miejsca pobytu lub manipulowania przy urządzeniu spowoduje powiadomienie władz, które przeprowadzą dochodzenie" - napisano w rządowym komunikacie. Z konieczności noszenia bransoletek wyłączono dzieci w wieku 12 lat i młodsze. Władze zapewniają, że urządzenia nie gromadzą żadnych danych osobowych ani nie mogą nagrywać dźwięku czy obrazu.

Po odbyciu kwarantanny urządzenia należy wyłączyć i wyrzucić lub oddać władzom zgodnie z instrukcjami. Za manipulowanie przy urządzeniu lub jego zdjęcie grozi grzywna do 10 tysięcy dolarów singapurskich (27,3 tysięcy złotych) lub pół roku więzienia. Cudzoziemcy mogą zostać pozbawieni zezwolenia na pobyt w Singapurze.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Obecnie możliwość odbywania kwarantanny we własnych mieszkaniach dotyczy tylko przybyszów z nielicznych krajów, w których spadła liczba wykrywanych przypadków zakażeń, takich jak Chiny, Brunei czy Nowa Zelandia. Osoby przybywające z innych państw muszą przez 14 dni pozostawać w ośrodkach wyznaczonych przez rząd. Obcokrajowcy muszą za to zapłacić 2 tys. dolarów singapurskich (prawie 5,5 tys. zł) – podała japońska agencja prasowa Kyodo.

W Singapurze potwierdzono w poniedziałek 226 nowych zakażeń koronawirusem, a ogólny bilans infekcji przekroczył 53 tys. Od początku pandemii w wyniku komplikacji związanych z COVID-19 zmarło 27 pacjentów, a 15 zakażonych koronawirusem osób zmarło z innych przyczyn – podał „Straits Times”.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP