Stewardessa zwolniona, bo jest "zbyt sexy". I jeszcze się tym chwali


Linie lotnicze Turkish Airlines uznały jedną ze swoich stewardess za zbyt seksowną i za zbyt wyzywający wygląd zwolniły ją z pracy. Kierownictwo linii uznało, że kobieta "zaniża standardy" firmy.

31-letnia Zuhal Sengul do niedawna pracowała jako stewardessa w Turkish Airlines. Jednak jej kariera w liniach lotniczych dobiegła końca, gdy jeden szefów kobiety zobaczył jej roznegliżowane zdjęcia w magazynie mody. Turczynka pozowała nad basenem w bikini.

Okazało się, że tego typu zdjęć jest więcej. Na swoim profilu na Facebooku Sengul dzieliła się kolejnymi fotografiami eksponującymi jej wdzięki.

Publikowanie roznegliżowanych zdjęć zabronione

Firmie to się nie spodobało. Kobieta została wyrzucona z pracy. Rzecznik linii w rozmowie z "The Daily Mail" powiedział, że Sengul zaniżyła standardy Turkish Airlines. - Są pewne standardy jakości, których oczekujemy od pracowników. Modeling nie jest jednym z nich - stwierdził.

Jak wyjaśnił, w regulaminie firmy zabronione jest publikowanie roznegliżowanych zdjęć na prywatnych kontach w serwisach społecznościowych.

W ubiegłym roku Turkish Airlines zabroniły stewardessom używania czerwonej szminki, zakaz ten jednak szybko cofnięto.

Jedno ze zdjęć Turczynki, które wywołało kontrowersjefacebook.com
Radca prawny o tym, za co pracodawca nie może nas zwolnić
Radca prawny o tym, za co pracodawca nie może nas zwolnićtvn24

Autor: nsz//gak/kwoj / Źródło: news.com.au

Pozostałe wiadomości

- Jeżeli Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej - powiedział w środę Joe Biden. Zaznaczył, że zdobycie Ukrainy doprowadzi do ustawienia się Rosji w pozycji do potencjalnego ataku na sojuszników USA, a taki scenariusz oznacza "amerykańskich żołnierzy walczących z rosyjskimi żołnierzami", bo Waszyngton będzie sojuszników bronił. Mimo tego apelu projekt ustawy o przekazaniu 61 miliardów dolarów pomocy Ukrainie nie przeszedł przez Senat. Przeciwko niemu zagłosowali wszyscy republikanie. To na szczęście nie koniec szans na środki dla Kijowa.

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Joe Biden: jeżeli Władimir Putin zdobędzie Ukrainę, nie zatrzyma się na niej

Aktualizacja:
Autor:
adso
Źródło:
Reuters, PAP