Media: Kontrole i naprawy schronów przeciwbombowych w całej Rosji

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
PAP

Rosyjska niezależna gazeta "Moscow Times" donosi, że w różnych regionach Rosji prowadzone są inspekcje i naprawy schronów przeciwbombowych. Według gazety "to kolejny przejaw militaryzacji rosyjskiego społeczeństwa".

Portal gazety podaje, powołując się na obecnych i byłych przedstawicieli władz, że na inspekcje i naprawy w schronach przeznaczane są "setki milionów rubli".

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

- Decyzję o inspekcji sieci schronów rząd podjął wiosną - powiedział jeden z cytowanych przez gazetę przedstawicieli władz. Dziennikarze zwracają uwagę, że publicznie nie ogłoszono decyzji o inspekcjach bunkrów, ale od miesięcy pojawiają się informacje, że lokalne władze pracują nad wzmocnieniem systemu obrony cywilnej.

Inspekcje i naprawy rozpoczęły się po zaatakowaniu przez Rosję Ukrainy w 2022 roku i będą kontynuowane w tym roku - twierdzi jeden z przedstawicieli rosyjskich władz, zastrzegając anonimowość.

"Setki rządowych przetargów" związanych z modernizacją bunkrów

"Moscow Times" informuje, że na oficjalnym portalu przetargowym pojawiają się "setki rządowych przetargów" związanych z modernizacją bunkrów w całym kraju. Większość schronów jest w opłakanym stanie od upadku Związku Sowieckiego - wskazuje portal.

"Ulepszanie schronów to jeden z aspektów rosnącej od czasu zaatakowania Ukrainy militaryzacji rosyjskiego społeczeństwa" - ocenia gazeta.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości