TVN24 | Świat

Media: Michaił Gorbaczow trafił do szpitala

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Michaił Gorbaczow jest ostatnim przywódcą ZSRR
Reuters ArchiveMichaił Gorbaczow jest ostatnim przywódcą ZSRR

Ostatni przywódca Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Gorbaczow trafił do szpitala – podały w piątek media rosyjskie i sieci społecznościowe. 91-letni polityk, według tych doniesień, cierpi na cukrzycę i ma problemy z nerkami.

Rosyjskie media i sieci społecznościowe poinformowały w piątek, że Michaił Gorbaczow trafił do szpitala. Zdjęcie ostatniego przywódcy ZSRR w szpitalnym łóżku i z podłączoną kroplówką jeszcze w czwartek opublikował na Facebooku rosyjski naukowiec Nikołaj Podosokorski.

Na fotografii widać również ekonomistę Rusłana Grinberga, który miał następnie powiedzieć jednej z rosyjskich telewizji, że Gorbaczow ma cukrzycę oraz problemy z nerkami, a jego stan się pogarsza. Informacje te rozpowszechniły rosyjskie sieci społecznościowe i media.

Michaił Gorbaczow trafił do szpitalaFacebook/podosokorskiy

Przedstawiciel Fundacji Gorbaczowa Władimir Polakow, cytowany w piątek przez rosyjską agencję RIA Nowosti, zaprzeczył doniesieniom o poważnym pogorszeniu się stanu zdrowia byłego i jedynego prezydenta ZSRR.

- Nigdy nie komentujemy stanu zdrowia Michaiła Siergiejewicza. W tym przypadku mogę jednak powiedzieć, że to, co pojawia się w tych kanałach (na Telegramie), nie jest zgodne z prawdą – powiedział Polakow.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/podosokorskiy

Pozostałe wiadomości