Brat Aleksieja Nawalnego zostaje w łagrze

Pochuyev Mikhail / PAP/ITAR-TASSBrat Nawalnego odsiaduje wyrok za rzekome zdefraudowanie 30 mln rubli

Rosyjski sąd odmówił warunkowego przedterminowego zwolnienia Olega Nawalnego z kolonii karnej. Brat opozycjonisty Aleksieja Nawalnego został skazany w 2014 roku na 3,5 roku łagru za domniemane zagarnięcie pieniędzy francuskiej firmy Yves Rocher.

Oleg Nawalny miał prawo zwrócić się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po upływie 18 miesięcy pozbawienia wolności. Prokuratura i służby więzienne wypowiadały się przeciwko zwolnieniu, opisując skazanego jako osobę notorycznie naruszającą przepisy więzienne.

Posiedzenie sądu (w obwodzie orłowskim) w sprawie warunkowego zwolnienia Olega Nawalnego odbyło się dziś. Przed posiedzeniem obrońca skazanego mówił, że szanse na pozytywną decyzję w tej sprawie są "minimalne".

Opozycjonista i brat skazanego Aleksiej Nawalny argumentował na rozprawie, że to on stał się przyczyną skazania brata w postępowaniu, które ocenił jako motywowane politycznie.

Nie przyznali się do winy

Na procesie w 2014 roku opozycjonista i bloger odpowiadał za rzekome zdefraudowanie 30 mln rubli (478,8 tys. dolarów), a jego brat był współoskarżonym. Sąd skazał obydwu na 3,5 roku łagru, jednak wobec Aleksieja zawiesił wykonanie tej kary.

Żaden z braci nie przyznał się do winy.

Oleg Nawalny został skazany na 3,5 roku więzienia, Aleksiej Nawalny usłyszał drugi wyrok w zawieszeniu
Oleg Nawalny został skazany na 3,5 roku więzienia, Aleksiej Nawalny usłyszał drugi wyrok w zawieszeniutvn24

Autor: tas/ja / Źródło: PAP, Radio Swoboda

Źródło zdjęcia głównego: Pochuyev Mikhail / PAP/ITAR-TASS

Pozostałe wiadomości