Romney: Jeśli Obama wygra, Iran będzie miał broń jądrową


Jeśli Amerykanie wybiorą Baracka Obamę na drugą kadencję, Iran wyprodukuje broń nuklearną - ostrzegł ubiegający się o nominację prezydencką z ramienia republikanów Mitt Romney.

To moim zdaniem dość oczywiste. Jeśli Barack Obama zostanie wybrany na drugą kadencję, Iran będzie miał broń nuklearną i jeśli do tego dojdzie, świat się zmieni. Mitt Romney

- To moim zdaniem dość oczywiste. Jeśli Barack Obama zostanie wybrany na drugą kadencję, Iran będzie miał broń nuklearną i jeśli do tego dojdzie, świat się zmieni - powiedział Romney na wiecu w Snellville (stan Geogia).

Był to jego komentarz do - jak uważa były gubernator Massachusetts - zbyt zachowawczej polityki Obamy, stawiającej raczej na dyplomację niż na uderzenie wyprzedzające. Według Romney'a prezydent USA zawiódł, bo nie podkreślił wystarczająco wyraźnie, że opcja militarna wchodzi w grę.

Netanjahu w Waszyngtonie

Jeszcze w poniedziałek prezydent Barack Obama spotka się w Waszyngtonie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Jednym z tematów rozmów będzie bez wątpienia program nuklearny Teheranu i najlepsza reakcja świata na zagrożenie ze strony Iranu.

Wieczorem Netanjahu wystąpi na forum AIPAC. Tak samo uczynią, tylko we wtorek, najważniejsi politycy Partii Republikańskiej - Mitt Romney, Rick Santorum i Newt Gingrich.

Źródło: Jerusalem Post

Pozostałe wiadomości