Wideoszczyt Unii Europejskiej z udziałem prezydenta Joe Bidena

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden weźmie udział w czwartek w wideoszczycie Unii Europejskiej na zaproszenie przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela - poinformował we wtorek rzecznik szefa RE Barend Leyts.

"Na zaproszenie przewodniczącego Charles'a Michela prezydent Joe Biden dołączy do spotkania w czwartek 25 marca o godzinie 20.45 czasu brukselskiego" - oświadczył Leyts. Dodał, że tematem rozmów będzie przyszła współpraca UE-USA.

Marcowy szczyt Unii Europejskiej, z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w państwach członkowskich, odbędzie się w formie wideokonferencji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Walka z pandemią COVID-19 głównym tematem szczytu

Rozmowy zaplanowano na 25-26 marca. Początkowo Michel chciał zorganizować szczyt, na którym w Brukseli spotkaliby się przywódcy krajów unijnych. Część państw UE zgłaszała jednak wątpliwości, wskazując, że pandemia trwa i rodzi to niebezpieczeństwo dla przebiegu spotkania.

Głównym tematem szczytu UE będzie walka z pandemią COVID-19. Przywódcy mają omawiać kwestie problemów z dostawami szczepionek i wprowadzenia w przyszłości certyfikatów szczepień. Dyskusja ma także dotyczyć odbudowy gospodarki unijnej po pandemii. Omawiane będą ponadto relacje UE-Turcja, kwestie dotyczące polityki przemysłowej i cyfryzacji.

W grudniu szczyt UE odbył się z fizyczną obecnością przywódców w Brukseli. Media nie miały jednak dostępu do budynków i wszystkie konferencje prasowe odbywały się wirtualnie. Delegacje uczestniczące w obradach były też ograniczone do określonej liczby osób.

Autor:pp//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty: