TVN24 | Świat

Tysiące pielgrzymów modli się w Fatimie o pokój na Ukrainie

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

W czwartek wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w środkowej Portugalii - podczas uroczystości 105. rocznicy objawień maryjnych – kilkanaście tysięcy pielgrzymów modliło się o pokój na Ukrainie.

Według władz sanktuarium w wieczornej modlitwie bierze udział kilkuset polskich pielgrzymów, którzy przybyli do Portugalii w grupach zorganizowanych. Część odmawianych modlitw prowadzona jest po polsku.

Wśród obecnych na głównym placu sanktuarium fatimskiego są też przedstawiciele wspólnoty ukraińskiej mieszkającej w Portugalii, a wszyscy uczestnicy wydarzenia modlą się w intencji pokoju w ogarniętej rosyjską inwazją Ukrainie.

Podczas uroczystości poświęcona zostanie figurka Matki Bożej Fatimskiej, która zostanie przekazana władzom bazyliki archikatedralnej we Lwowie.

Uroczystości bez restrykcji sanitarnych

Władze sanktuarium przypomniały, że czwartkowe modlitwy zbiegają się z 40. rocznicą pierwszego przybycia do Fatimy św. Jana Pawła II. Polski papież odwiedzał to sanktuarium trzykrotnie, najwięcej wśród przywódców Kościoła Rzymskokatolickiego.

Rozpoczęte w czwartek wieczorem uroczystości są pierwszymi od czasu wybuchu pandemii COVID-19, w marcu 2020 roku, podczas których w sanktuarium fatimskim nie obowiązują żadne restrykcje sanitarne.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości