Pociąg wjechał w powalone drzewo. Kilkadziesiąt osób poszkodowanych

Reuters Wypadek pociągu na południu Francji

12 osób zostało poważnie rannych w wypadku pociągu na południu Francji; jedna z nich jest w stanie krytycznym - poinformowały służby medyczne. 50 innych pasażerów odniosło lżejsze obrażenia.

Do wypadku doszło w okolicach Saint-Aunes, na wschód od Montpellier.

Pociąg poruszający się z prędkością 140 km/h wjechał w drzewo, które przewróciła na tory gwałtowna burza gradowa.

- Jeden z pasażerów jest w stanie krytycznym. 12 osób zostało poważnie rannych, a 50 kolejnych odniosło lekkie obrażenia - poinformował rzecznik służb medycznych.

Pociąg jechał z Montpellier do Nimes. Wczesnym popołudniem przez ten region przeszły gwałtowne burze z gradobiciem i wiele drzew zostało powalonych przez wiatr. Na miejsce skierowano straż pożarną i policję. Akcję ratunkową utrudniały złe warunki dostępu na miejsce katastrofy.

Do wypadku doszło w okolicach Saint-Aunes Google Maps

Autor: kg/ja / Źródło: France Bleu, Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP