Parlamentarzyści upomnieli się w Moskwie o zwrot wraku TU-154M

Świat

TVN 24Posłowie i senatorowie upomnieli się w Moskwie o zwrot wraku TU-154M

O zwrot wraku polskiego Tu-154M apelowały w poniedziałek w Moskwie władze komisji spraw zagranicznych Sejmu i Senatu RP. Sprawa ta była jednym z głównych tematów spotkania członków prezydiów obu komisji z ich odpowiednikami w Dumie Państwowej i Radzie Federacji.

- Dzisiaj, niemal w trzy lata po katastrofie smoleńskiej, wiele problemów jest wciąż nierozwiązanych. Mówiliśmy o tym i będziemy to powtarzać. To przede wszystkim zwrot wraku i zakończenie postępowania przez prokuraturę - oświadczył przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

Bolesny i trudny etap

Dodał również, że zamknięcie tego "trudnego etapu" umożliwi nowy rozdział w relacjach polsko-rosyjskich. - Polska oczekuje zamknięcia tego etapu - bolesnego i trudnego. Uważamy, że bez tego nie będzie możliwe otwarcie nowego rozdziału w naszych stosunkach- powiedział Schetyna. Polscy posłowie i senatorowie poruszyli ten problem również w rosyjskim MSZ, gdzie przyjął ich wiceminister spraw zagranicznych Władimir Titow. Tematem rozmowy były też stosunki Rosji z Unią Europejską i NATO.

Autor: kde//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24