Świat

Po podróży do Afryki papież poleci jeszcze dalej

Świat


W 32. podróż w czasie swojego pontyfikatu papież Franciszek wyruszy 19 listopada i przez pełen tydzień będzie składał wizytę w Japonii i Tajlandii - poinformował w piątek dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni. Podczas pobytu w Japonii papież uda się do Tokio, Nagasaki i Hiroszimy.

Jak podano w komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe, "na zaproszenie Rządu Królestwa Tajlandii oraz biskupów tego kraju Jego Świątobliwość papież Franciszek uda się w podróż apostolską do Królestwa Tajlandii w dniach 20-23 listopada 2019 roku".

Następnie, w dniach 23-26 listopada odwiedzi Japonię, na zaproszenie rządu i episkopatu tego kraju - poinformowano.

Z Rzymu Franciszek wyleci w podróż 19 listopada.

Franciszek pojawi się w Hiroszimie i Nagasaki

Na razie nie jest znany szczegółowy program wizyty. Watykan potwierdził jedynie wcześniejsze doniesienia, że Franciszek odwiedzi Tokio, a także miasta Hiroszima i Nagasaki. Jak informował włoski portal religijny "Il Sismografo", papież ma tam złożyć hołd ofiarom bomby atomowej i wystosować apel do ludzkości o rozbrojenie.

Japoński rząd w piątek ogłosił z kolei, że papież podczas swojej wizyty spotka się z cesarzem Naruhito i premierem Shinzo Abem.

Franciszek będzie drugim papieżem składającym wizytę w Japonii, po św. Janie Pawle II, który był tam w 1981 roku. Katolicy w tym liczącym 127 milionów mieszkańców kraju stanowią 2 proc. ludności.

W 1984 roku polski papież był w Tajlandii, gdzie teraz oczekiwany jest Franciszek. Wśród 69-milionowej ludności, gdzie dominują buddyści, katolików jest 300 tysięcy.

Będzie to 32. podróż 82-letniego Franciszka od początku jego pontyfikatu. Tajlandia i Japonia będą 50. i 51. odwiedzonymi przez niego krajami.

Autor: adso / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: