Wybuch paniki w pobliżu centrum dystrybucji żywności w Pakistanie. Co najmniej kilkanaście stratowanych osób

Autor:
pp
/ prpb
Źródło:
PAP, Reuters

W Karaczi na południu Pakistanu doszło w piątek do wybuchu paniki w pobliżu centrum dystrybucji żywności. Nie żyje co najmniej 11 osób, które zostały stratowane w kolejce po darmową mąkę. Wśród nich jest pięć kobiet i troje dzieci.

Napór tłumu po wybuchu paniki sprawił, że runęła jedna ze ścian zakładu, w którym rozdawano żywność. Agencja Reutera podała, że wśród jedenastu zabitych jest troje dzieci. Pięć rannych osób zostało hospitalizowanych.

Minister spraw zagranicznych Pakistanu Bhutto Zardari, który pochodzi z okolic Karaczi, nakazał wszcząć śledztwo w sprawie piątkowej tragedii. Oznajmił też, że lokalna policja nie została poinformowana o tym, że będzie rozdawana żywność, toteż nie wysłano patroli, które czuwałyby w pobliżu centrum dystrybucji.

Kryzys gospodarczy w Pakistanie

Pakistan pogrążony jest w poważnym kryzysie gospodarczym, a inflacja sięga 45 procent. Rząd nakazał rozdawanie mąki najbiedniejszym rodzinom podczas Ramadanu, świętego miesiąca muzułmanów.

Piątkowy wypadek w pobliżu centrum dystrybucji żywności poprzedziły inne incydenty, do których doszło w podobnych okolicznościach. W sumie od ubiegłego tygodnia w takich zdarzeniach zginęło co najmniej 21 osób. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp / prpb

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości