TVN24 | Świat

Napastnicy wtargnęli do więzienia w Nigerii. Uwolnili ponad 800 więźniów

TVN24 | Świat

Autor:
js//now
Źródło:
PAP, Reuters

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w sobotę więzienie w stanie Oyo w Nigerii i siłą uwolnili ponad 800 osadzonych. Jak przekazała w oświadczeniu służba więzienna, 575 nadal przebywa na wolności.

Służba więzienna poinformowała, że najpierw doszło do wymiany strzałów między napastnikami a strażnikami więziennymi, po czym sprawcy wysadzili mur z pomocą dynamitu i w ten sposób weszli na dziedziniec zakładu karnego. Po całej akcji w więzieniu pozostali tylko 64 osadzeni.

Podkreślono, że wszyscy zbiegli to osoby oczekujące na proces. Według informacji przekazanych przez służbę więzienną, 262 uciekinierów schwytano, 575 nadal przebywa na wolności.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kolejne ataki na więzienie

Do podobnego ataku na więzienie doszło we wrześniu w stanie Kogi. Uwolniono wtedy 266 osób. Z kolei w kwietniu w stanie Imo w wyniku serii ataków na zakłady karne w mieście Owerri zbiegło ponad 1,8 tysiąca osób.

Nigeria zmaga się z atakami bojówek i organizacji przestępczych, w tym z porwaniami uczniów ze szkół, dokonywanych dla okupu przez uzbrojone gangi na północnym zachodzie kraju, oraz z islamistyczną rebelią na północnym wschodzie. 

Autor:js//now

Źródło: PAP, Reuters