Niemiecki kucharz celebryta wśród zatrzymanych prawicowych ekstremistów

Autor:
ads/kg
Źródło:
"The Guardian", tvn24.pl

Frank Heppner, niemiecki kucharz celebryta, jest jednym z zatrzymanych tak zwanych Obywateli Rzeszy. Niemiecka policja w środę przeprowadziła szeroką akcję aresztowań członków tej skrajnie prawicowej ekstremistycznej organizacji.

W środę niemiecka policja przeprowadziła szeroką akcję zatrzymań prawicowych ekstremistów, znanych jako Obywatele Rzeszy. Mieli oni planować zamach stanu i zmianę władzy w Berlinie.

W akcję było zaangażowanych trzy tysiące funkcjonariuszy, zatrzymano 25 osób, w wielu lokalizacjach zabezpieczono broń. Spodziewane są kolejne aresztowania, łącznie podejrzane są 54 osoby.

Wśród zatrzymanych kucharz celebryta

Brytyjski "The Guardian" napisał w niedzielę, że wśród aresztowanych osób jest Frank Heppner - kucharz celebryta z Monachium. Został zatrzymany w pięciogwiazdkowym hotelu w austriackim kurorcie Kitzbuehel, gdzie pracował.

Jak podaje dziennik, Heppner był jednym z członków grupy dowodzącej zbrojnym ramieniem organizacji. Miał być odpowiedzialny między innymi za rekrutowanie nowych członków, pozyskiwanie broni i innego wyposażenia oraz stworzenie bezpiecznej wewnętrznej struktury IT. Kucharz celebryta miał również stworzyć i dowodzić kantyną dostarczającą posiłki dla "Armii Nowych Niemiec".

28-letnia córka Heppnera - Shalimar - jest w związku z szwajcarskim piłkarzem, który gra w Realu Madryt, Davidem Alabą.

Wśród zatrzymanych jest też m.in. Michael Fritsch - były funkcjonariusz policji, który w przeszłości zajmował się ochranianiem społeczności żydowskiej przed atakami terrorystycznymi. Aresztowana została też jego partnerka Melanie Ritter.

Kim są Obywatele Rzeszy

Obywatele Rzeszy to nieformalny ruch negujący prawne istnienie państwa niemieckiego w obecnym kształcie. Członkowie grupy uznają zwykle dalsze trwanie przedwojennej Rzeszy jako jedynego prawowitego państwa niemieckiego, często odmawiają płacenia podatków i pozostają w konflikcie z władzami. W 2020 roku działalność ruchu została zdelegalizowana przez niemieckie MSW.

Autor:ads/kg

Źródło: "The Guardian", tvn24.pl

Pozostałe wiadomości