Eksplozje w Moskwie. "Atak drona spowodował niewielkie uszkodzenia kilku budynków"

Autor:
momo//now
Źródło:
Reuters, tvn24.pl, PAP
Rosyjska propagandowa telewizja informuje o atakach dronów na Moskwę
Rosyjska propagandowa telewizja informuje o atakach dronów na Moskwę
wideo 2/3
Rosyjska propagandowa telewizja informuje o atakach dronów na Moskwę

Nad ranem drony uderzyły w budynki mieszkalne w Moskwie - przekazała agencja Reutera, powołując się na rosyjskie media. Informacje o ataku potwierdził mer Moskwy. "Atak drona spowodował niewielkie uszkodzenia kilku budynków" - poinformował w mediach społecznościowych.

"Dziś rano, o świcie, atak drona spowodował niewielkie uszkodzenia kilku budynków. Wszystkie miejskie służby ratownicze są na miejscu zdarzenia. Badają okoliczności tego, co się stało. Jak dotąd nikt nie został poważnie ranny" - poinformował we wtorek mer Moskwy Siergiej Sobianin we wpisach zamieszczonych na Telegramie. Dodał, że trwa ewakuacja mieszkańców. Agencja Reutera doniosła o jednej rannej osobie.

Doniesienia o dronach strąconych w pobliżu Moskwy

Gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow powiadomił, że w rejonie Moskwy strącono "około dziesięciu" bezzałogowych statków powietrznych.

Niezależny portal Meduza przekazał natomiast, opierając się na doniesieniach oficjalnych mediów rosyjskich, że ewakuowano część mieszkańców dwóch budynków przy ulicy Profsojuznej w południowo-zachodniej części miasta. Uszkodzeniu miał ulec budynek przy Profsojuznej 98, wybite zostały szyby w oknach, ucierpiała też fasada domu. Inny dron według doniesień mediów uderzył w 24-piętrowy budynek przy ulicy Atłasowa.

Budynek przy ulicy Profsojuznej 98 w Moskwie

Portal Meduza poinformował też - zastrzegając, że nie jest w stanie zweryfikować tej informacji - że na Leninskim Prospekjcie do jednego z mieszkań na 13. piętrze wleciał dron wypełniony materiałami wybuchowymi, lecz z nieznanych przyczyn nie eksplodował.

MoskwaZdjęcie ilustracyjneMikhail Gerasimov/Shutterstock

Nie wiadomo, kto przeprowadził atak

Kilka rosyjskich kanałów na Telegramie podaje, że na obrzeżach Moskwy i w jej bezpośrednim regionie zestrzelono od czterech do 10 dronów. Agencja zastrzegła, że nie jest w stanie zweryfikować tych doniesień.

Nie jest jasne, kto stoi za atakiem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo//now

Źródło: Reuters, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mikhail Gerasimov/Shutterstock

Pozostałe wiadomości