Obywatel Niemiec aresztowany pod zarzutem zdrady. Miał przekazywać informacje rosyjskiemu wywiadowi

Autor:
ft\mtom
Źródło:
Reuters, PAP
Do aresztowania doszło na lotnisku w Monachium
Do aresztowania doszło na lotnisku w Monachium
Google Earth
Google EarthDo aresztowania doszło na lotnisku w Monachium

Obywatel Niemiec został aresztowany pod zarzutem zdrady za przekazywanie danych wywiadowczych Rosji - przekazała prokuratura generalna. 

Arthur E. został zatrzymany w niedzielę w Monachium po przylocie do Niemiec ze Stanów Zjednoczonych - podała niemiecka prokuratura. Agencja Reutera dodała, że podejrzany ma być współpracownikiem Carstena L., funkcjonariusza niemieckiego wywiadu zagranicznego (BND), który w został aresztowany w grudniu zeszłego roku pod zarzutem szpiegowania na rzecz Rosji.

Według prokuratury Arthur E., który nie był zatrudniony w BND, przekazywał rosyjskim służbom dane wywiadowcze, które wcześniej otrzymał od Carstena L.

Lotnisko w MonachiumShutterstock

Pod koniec grudnia Federalny Urząd Śledczy aresztował Carstena L. w Berlinie. Prokuratura Generalna prowadzi śledztwo przeciwko oficerowi pod zarzutem zdrady. Według organu śledczego w Karlsruhe informacje, które ujawnił rosyjskim służbom specjalnym, stanowiły tajemnicę państwową.

"Podejrzany zdrajca w szeregach BND został zdemaskowany dzięki wskazówce od zagranicznego partnera" - pisał portal tygodnika "Spiegel", dodając, że "zachodni wywiad odkrył kilka tygodni temu w rosyjskim aparacie dane, które jednoznacznie można przypisać BND". Podobno był to jeden lub więcej dokumentów, które zawierały informacje o Rosji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości