Nie żyje Mohamed Al-Fayed. Egipski miliarder, którego syn zginął razem z księżną Dianą, zmarł w wieku 94 lat

Źródło:
PAP

Urodzony w Egipcie biznesmen Mohamed Al-Fayed, były właściciel domu towarowego Harrods i klubu piłkarskiego Fulham, zmarł w wieku 94 lat – poinformowała rodzina przedsiębiorcy oraz klub Premier League.

W wieku 94 lat zmarł Mohamed Al-Fayed, egipski miliarder, były właściciel londyńskiego domu towarowego Harrods - poinformowała w piątek jego rodzina.

"Odszedł spokojnie ze starości w środę 30 sierpnia 2023 roku" - napisała rodzina w oświadczeniu przekazanym przez klub piłkarski Fulham, którego egipski biznesmen był właścicielem do 2013 roku.

Zmarł na dzień przed 26. rocznicą śmierci swojego syna, Dodiego, który zginął wraz z księżną Dianą w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r. Mohamed Al-Fayed twierdził, że para zginęła w wyniku spisku, za którym stała brytyjska rodzina królewska.

Właściciel sklepu Harrods i klubu piłkarskiego Fulham

Egipski biznesmen, który przybył do Wielkiej Brytanii na początku lat 60. XX wieku, w 1985 roku stał się właścicielem słynnego londyńskiego sklepu Harrods. Kupił także hotel Ritz w Paryżu. W latach 1997-2013 był właścicielem klubu piłkarskiego Fulham FC.

Mohamed Al-Fayed, urodzony 27 stycznia 1929 roku na biednych przedmieściach Aleksandrii, większość życia spędził w Wielkiej Brytanii, ale ku jego wielkiej frustracji kilkukrotnie odmówiono mu obywatelstwa brytyjskiego.

Autorka/Autor:asty/dap

Źródło: PAP