TVN24 | Świat

Aresztowano żonę barona narkotykowego "El Mencho"

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP

Meksykańskie wojsko aresztowało we wtorek Rosalindę Gonzalez Valencię, żonę Nemesio Oseguery Cervantesa "El Mencho", jednego z najpotężniejszych przywódców karteli narkotykowych w tym kraju. Do zatrzymania doszło w meksykańskim stanie Jalisco.

Kobietę zatrzymano w mieście Zapopan. Ministerstwo obrony Meksyku określiło zdarzenie jako "znaczący cios dla struktury finansowej zorganizowanej przestępczości w stanie Jalisco".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Gonzalez ścigano za wiele przestępstw. Dowody wskazywały na jej zaangażowanie w "nielegalne operacje finansowe zorganizowanej grupy przestępczej". Kobieta była już aresztowana w 2018 roku, ale została wypuszczona za kaucją kilka miesięcy później.

Jeden z najpotężniejszych przestępców w Meksyku

Jej mąż, były policjant, "El Mencho", jest przywódcą brutalnego kartelu Nowa Generacja Jalisco, który poza Sinaloa jest najpotężniejszym gangiem w Meksyku - zauważyła Agencja Reutera. Wpływy kartelu rozciągają się na pięć kontynentów.

Nemesio Oseguera-CervantesDEA

Za schwytanie "El Mencho" władze amerykańskie wyznaczyły 10 milionów dolarów nagrody. Grupę oskarża się o przemyt znacznych ilości narkotyków na terytorium USA, w tym opartego na opioidach fentanylu. Z powodu przedawkowania tej substancji w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku zmarło ponad 93 tysiące osób.

Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Roberto Galan / Shutterstock.com