TVN24 | Świat

Litwa, Łotwa i Estonia przekażą Ukrainie uzbrojenie. To odpowiedź na rosyjskie zagrożenie

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Ministrowie obrony Litwy, Łotwy i Estonii poinformowali w piątek, że w związku z rosyjskim zagrożeniem ich kraje przekażą Ukrainie wyprodukowane w USA uzbrojenie o charakterze defensywnym. Estonia dostarczy na Ukrainę pociski przeciwpancerne Javelin, a Litwa i Łotwa - rakiety przeciwlotnicze Stinger.

W związku z rosyjskim zagrożeniem, Litwa, Estonia i Łotwa przekażą Ukrainie uzbrojenie o charakterze defensywnym wyprodukowane w USA - poinformowali w piątek wieczorem, we wspólnym komunikacie, ministrowie obrony tych trzech państw nadbałtyckich. "Przyczyni się to do wzmocnienia zdolności obronnych Ukrainy" - podkreślili ministrowie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ukraińscy żołnierze ćwiczą z użyciem pocisków Javelin mil.gov.ua

Litwa, Łotwa i Estonia przekazują Ukrainie uzbrojenie

Estonia dostarczy na Ukrainę pociski przeciwpancerne Javelin, a Litwa i Łotwa - rakiety przeciwlotnicze Stinger. Departament Stanu USA pozwolił w czwartek władzom tych krajów na przekazanie uzbrojenia amerykańskiej produkcji Ukrainie.

"Mamy szczerą nadzieję, że Ukraina nie będzie musiała użyć tej broni, jednocześnie apelujemy do Federacji Rosyjskiej, by powstrzymała się od agresywnego i nieodpowiedzialnego zachowania" - oświadczyli szefowie resortów obrony Litwy, Estonii i Łotwy.

Autor:asty

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.gov.ua

Tagi:
Raporty: