Świat

"Kursy moralności seksualnej". Kolejny pomysł Duńczyków na migrację

Świat


Opozycja w duńskim parlamencie domaga się, by dla osób starających się w Danii o azyl organizowano "kursy moralności seksualnej". Dzięki nim przybysze mają nauczyć się odpowiedniego traktowania kobiet.

- Skoro (osoba ubiegająca się o prawo do azylu - red.) i tak siedzi w ośrodku, to miałoby sens, żeby otrzymała w tym czasie wprowadzenie do naszej moralności seksualnej - powiedziała w środę rzeczniczka opozycyjnych socjaldemokratów Trine Bramsen. Jak wyjaśniła, chodzi o "całkiem podstawowe zasady, które my znamy, bo się tu urodziliśmy, i które należy poznać i przyjąć, jeśli się tu przyjeżdża". Zauważyła też, że dzięki kursom władze mogłyby zwrócić większą uwagę na tych, którzy sprzeciwiają się wpajanym im zasadom.

Propozycję popierają prawicowi populiści, konserwatyści i liberałowie.

O kwestii migrantów przybywających z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej do krajów europejskich i starających się tam o azyl w kontekście traktowania kobiet zrobiło się głośno po wydarzeniach w Kolonii na zachodzie Niemiec, gdzie w noc sylwestrową doszło do licznych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dotychczas zawiadomienia o przestępstwie złożyło ponad 500 ofiar.

Autor: mk//gak / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: