Świat

Kuloodporne ubranka dla dzieci. Efekt Newtown

Świat


Jak uchronić dzieci przed śmiercią z rąk szaleńca z bronią? W USA po masakrze w Newtown padają propozycje uzbrojenia nauczycieli i kuloodporne tornistry. Kolejne rozwiązanie płynie z Kolumbii. To kuloodporne ubranka.

Swoje rozwiązanie kolumbijski biznesmen Miguel Caballero z dumą zaprezentował w ostatnich dniach. Kuloodporne ubranka mają być gotowe do sprzedaży za dwa tygodnie. Wcześniej firma Caballero szyła kamizelki kuloodporne i odporne na ostrzał ubrania, wykonane z tych samych materiałów, co kamizelki. Jak twierdzi biznesmen, cieszą się one sporym powodzeniem w świecie latynoamerykańskim, gdzie napady z bronią na polityków i zamożnych są codziennością.

Opancerzone dzieci

Po maskarze w amerykańskim miasteczku Newtown, gdzie szaleniec zabił w szkole 26 osób, głównie dzieci, biznesmen postanowił przystosować swoje ubrania do potrzeb najmłodszych. Ubranka szyte z kewlaru i innych wytrzymałych materiałów, mają dawać ochronę przed pociskami mniejszych kalibrów. Caballero nie mówi tego wprost, ale liczy na zainteresowanie obawiających się o swoje dzieci rodziców z USA.

Każde z jego kuloodpornych ubranek ma kosztować kilka tysięcy dolarów. Nie ochroni jednak dziecka przed strzałem w głowę, czy silnymi pociskami karabinowymi, czyli takimi od jakich zginęły dzieci w Newtown.

Kolumbijczyk będzie miał też w USA ostrą konkurencję. Jeszcze przed masakrą szereg tamtejszych firm oferowało tornistry z kuloodporną wkładką, czy kamizelki kuloodporne dla najmłodszych. Ubranka z Kolumbii mają tę zaletę, że przypominają wyglądem normalne.

Autor: mk//mat/k / Źródło: Daily Mail, tvn24.pl

Raporty: