Meghan Markle o myślach samobójczych i "uciszaniu" na angielskim dworze

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP, Reuters, BBC, Independent, Guardian
Wywiad Harry'ego i Meghan z Oprah Winfrey. Relacja Marcina Wrony
Wywiad Harry'ego i Meghan z Oprah Winfrey. Relacja Marcina WronyTVN24
wideo 2/2
TVN24Wywiad Harry'ego i Meghan z Oprah Winfrey. Relacja Marcina Wrony

Obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw zarzuciła Pałacowi Buckingham w wywiadzie telewizyjnym księżna Sussexu Meghan Markle. Zgodnie z jej relacją w rodzinie królewskiej toczyły się rozmowy dotyczące tego, "jak ciemna może być skóra" dziecka, którego spodziewała się wraz z Harrym, a ona sama miała myśli samobójcze. Meghan wraz z mężem, księciem Harrym, ogłosili również płeć drugiego dziecka.

"CBS przedstawia: Wywiad Oprah z Meghan i Harrym" z udziałem Oprah Winfrey przeprowadzającej intymną rozmowę z Harrym i Meghan, księciem i księżną Sussexu, zostanie wyemitowany w poniedziałek 8 marca o godzinie 20.30 na antenie TVN24.

Był to pierwszy wspólny wywiad z Meghan oraz jej małżonkiem księciem Harrym po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej i przeprowadzce do USA.

W rozmowie z Oprah Winfrey przedstawili oni powody decyzji i swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze, zarzucając Pałacowi Buckingham obojętność, rasizm i utrwalanie kłamstw.

Meghan: były rozmowy, jak ciemna może być skóra Archiego

W wywiadzie nagranym w Kalifornii księżna Meghan powiedziała, że przed przyjściem na świat Archiego - ich urodzonego w maju 2019 roku syna - na dworze królewskim były prowadzone rozmowy na temat tego, "jak ciemna może być jego skóra". Przekazano jej również, że nie otrzyma on tytułu królewskiego oraz specjalnej ochrony przysługującej członkom monarchii.

Pytany przez Winfrey o dyskusje dotyczące koloru skóry syna, książę Harry odpowiedział: "Nigdy nie podam szczegółów tej rozmowy". Zdaniem syna księżnej Diany w artykułach brytyjskich tabloidów na temat jego małżonki "pobrzmiewały kolonialne tony". - Mimo tego nikt z mojej rodziny nic nie powiedział. To boli - przyznał.

Meghan na królewskim dworze czuła się "uciszana"

Meghan komplementowała w wywiadzie królową Elżbietę II. Z jej relacji wynika, że monarchini była dla niej serdeczna i pomocna. Jednocześnie amerykańska aktorka przyznała, że na królewskim dworze czuła się "uciszana".

Książe Harry i księżna MeghanShutterstock

Żona księcia Harry'ego - która w trakcie rozmowy miała na sobie bransoletkę księżnej Diany - ujawniła także, że pełniąc obowiązki członka rodziny królewskiej, miała myśli samobójcze. Gdy jednak poprosiła o pomoc, ta została jej odmówiona. Argumentowano, że mogłoby to się odbić na wizerunku pałacu.

Wyczekiwana po dwóch stronach Atlantyku rozmowa wywołała natychmiast gorące dyskusje w mediach społecznościowych. Walcząca z brytyjskimi tabloidami para wzbudza nieprzerwane zainteresowanie mediów żądnych informacji dotyczących kulisów funkcjonowania dworu. Rywalizację stacji telewizyjnych o wywiad z Meghan i Harrym wygrała amerykańska CBS, rozmowę przeprowadziła Winfrey, która prywatnie jest przyjaciółką księżnej Sussexu.

Harry i Meghan ujawnili płeć dziecka

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. To przesadna ingerencja tabloidów była - jak sugerowali - jedną z głównych przyczyn tej decyzji.

Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale niedawno poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków. Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii i spodziewa się drugiego dziecka. Tym razem będzie to - jak ujawniono w wyemitowanej w niedzielę rozmowie - dziewczynka.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP, Reuters, BBC, Independent, Guardian