TVN24 | Świat

Francja wprowadziła obowiązkowe testy dla podróżnych z 16 państw

TVN24 | Świat

Autor:
katke/pm
Źródło:
PAP

Od soboty podróżni przyjeżdżający do Francji z 16 państw, gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem, muszą poddać się testowi SARS-CoV-2.

Premier Francji Jean Castex zapowiedział jeszcze w lipcu, że od 1 sierpnia testy będą wymagane od osób przybywających m.in. z USA, Brazylii i Indii, chyba że przedstawią negatywny wynik badania na obecność koronawirusa, wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin od wyruszenia z danego kraju.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wśród krajów USA, Brazylia czy Indie

Dziennik "Le Parisien" podaje, że w przypadku pozytywnego testu pasażer będzie musiał poddać się izolacji na okres od 48 godzin do 10 dni w zależności, czy ma symptomy, czy nie. Francuskie władze w ogóle nie zezwalają na podróże do i z tych krajów. Dlatego wymóg testowania dotyczy tylko konkretnych osób - jak tłumaczył premier Francji - obywateli francuskich mieszkających w tych krajach lub obywateli tych krajów, którzy mieszkają na stałe we Francji.

Jak przekazuje dalej francuski dziennik, wśród 16 krajów oznaczonych kolorem "czerwonym", jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się SARS-CoV-2, oprócz USA, Brazylii i Indii, gdzie w kolejności odnotowano najwięcej zakażonych koronawirusem na świecie, znalazły się: Serbia, Algieria, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Oman, Kuwejt, Katar, Izrael, Panama, RPA, Peru i Madagaskar.

Wzrost zakażeń we Francji

Służby sanitarne i medyczne oceniły, że liczba potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 wzrosła w ostatnich tygodniach we Francji kontynentalnej, co oznacza, że epidemia zaczyna ponownie się rozwijać, szczególnie na terenach zachodniej i południowej Francji, które były nią relatywnie słabo dotknięte podczas szczytu zachorowań między marcem a majem. Od 20 lipca noszenie maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych we Francji jest obowiązkowe. Jednak rząd wykluczył nałożenie kolejnej ogólnokrajowej izolacji sanitarnej po tym, gdy wcześniejsza kwarantanna spowodowała zastój gospodarczy w kraju na prawie dwa miesiące.

Autor:katke/pm

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: