Najnowsze dane z Włoch. W ciągu doby zmarło ponad 600 zakażonych, ale liczba infekcji spada

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
mart, tmw/pm
Źródło:
PAP, Reuters
Harris: epicentrum pandemii to Europa
wideo 2/36
Harris: epicentrum pandemii to Europa

604 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu minionej doby we Włoszech - ogłosiła we wtorek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wynosi 17 127. Od poniedziałku zakaziło się 880 osób, czyli znacznie mniej niż w minionych tygodniach. Wyleczonych zostało 24,3 tys. chorych. Jak Polska, Europa i świat walczą z pandemią?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:26

  Dziękujemy za wspólną relację.

 • 21:17

  Stany Zjednoczone: Liczba przypadków Covid-19 w stanie Nowy Jork mogła osiągnąć szczyt - zasugerował we wtorek gubernator Andrew Cuomo. Powiadomił on, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 731 zgonów, najwięcej od czasu wybuchu pandemii.

 • 20:59

  Hiszpania: Z powodu epidemii koronawirusa przybywa pogrzebów odbywających się w zaledwie 15 minut. Coraz większa liczba pochówków sprawia, że w trakcie ekspresowej uroczystości trumna trafia do grobu bezpośrednio z auta zakładu pogrzebowego.

  Szybkie pogrzeby stały się powszechne na cmentarzach wspólnoty autonomicznej Madrytu, regionu najbardziej doświadczonego epidemią. Do wtorkowego popołudnia zmarło tam już 5371 osób.

 • 19:47

  Francja: w ciągu ostatniej doby zmarło ponad 1,4 tys. osób zakażonych koronawirusem.

 • 19:13

  Polska: "W uzupełnieniu do poprzedniego komunikatu przekazujemy najnowsze dane dotyczące Mazowsza: 182 przypadki potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łączna liczba zakażonych koronawirusem: 4848/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

 • 18:41

  Czechy: Izba Poselska, niższa izba czeskiego parlamentu, przedłużyła do 30 kwietnia obowiązujący od 12 marca w całym kraju stan wyjątkowy w związku z pandemią koronawirusa. Mniejszościowy rząd premiera Andreja Babisza chciał, aby nadzwyczajne uprawnienia obowiązywały przez kolejne 30 dni.

 • 18:23

  Włochy: w ciągu doby zmarły 604 osoby z koronawirusem, łączny bilans przypadków śmiertelnych wśród zakażonych przekroczył 17 127. Od poniedziałku zakaziło się 880 osób, czyli znacznie mniej niż w minionych tygodniach. Wyleczonych zostało 24,3 tys. chorych.

 • 18:14

  Niemcy: Wskutek pandemii koronawirusa Lufthansa postanowiła zamknąć podlegającą jej spółkę Germanwings – poinformowały we wtorek niemieckie media. Koncern przewiduje, że odbudowanie popytu na loty potrwa latami i zapowiada cięcia.

 • 18:06

  Polska: "Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4666/129 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - czytamy w komunikacie.

 • 18:06

  Polska: "Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusa, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego,8 osób z woj. małopolskiego,8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego" - poinformowało we wtorek przed godziną 18. Ministerstwo Zdrowia.

 • 17:42

  Wielka Brytania: zmarło kolejnych 786 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza, że łączny bilans przypadków śmiertelnych wzrósł do 6159 - poinformowało we wtorek po południu ministerstwo zdrowia.

  Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między 17.00 w niedzielę a 17.00 w poniedziałek. To największa dobowa liczba zgonów od początku epidemii. Dotychczas rekordowym bilansem był ten podany w sobotę - 708 zmarłych.

 • 17:31

  Stany Zjednoczone: w ciągu ostatniej doby w Nowym Jorku zmarło 731 osób zakażonych koronawirusem.

 • 17:30

  Wielka Brytania: Królowa Elżbieta II oraz członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej przesłali we wtorek Borisowi Johnsonowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Brytyjski premier przebywa na oddziale intensywnej terapii z powodu zakażenia koronawirusem.

 • 17:02

  Władze chińskie poinformowały, że we wtorek nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego wśród zakażonych koronawirusem. Jest to pierwszy taki dzień od początku stycznia, odkąd zaczęto publikować dobowe statystyki. Od wybuchu epidemii Covid-19 w Chinach wykryto wirusa u 81 740 osób. Ponad 3,3 tysiąca zainfekowanych zmarło.

 • 16:02

  Włochy: Ponad 12,6 tysiąca pracowników systemu ochrony zdrowia jest zakażonych koronawirusem - poinformowała we wtorek krajowa federacja Izb Lekarskich. Wcześniej tego dnia podano, że dotychczas zmarło 94 lekarzy i 26 pielęgniarzy oraz pielęgniarek.

  W ciągu kilku dni liczba zakażonych pracowników placówek medycznych wzrosła o 2 tysiące. We Włoszech 52 procent osób zainfekowanych wirusem to przedstawiciele personelu medycznego.

 • 15:28

  Francja: Dyrektor generalna linii lotniczych Air France Anne Rigail ostrzega, że wyjście z kryzysu, w jakim znalazły się linie, zajmie wiele miesięcy. Firma potrzebuje natychmiastowego wsparcia od państwa, a niemal cała jej flota jest uziemiona.

 • 15:08

  Iran: Nie potrzebujemy litości, chcemy tylko, by prezydent USA Donald Trump przestał uniemożliwiać Iranowi sprzedaż ropy naftowej - napisał we wtorek na Twitterze irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif.

  "Iran jest bogaty w ludzkie i naturalne zasoby. Nie potrzebujemy litości od Donalda Trumpa, który sam jest zmuszony do kupowania respiratorów ze źródeł objętych sankcjami" - napisał Zarif, odnosząc się do zakupu przez USA rosyjskiego sprzętu medycznego, w tym respiratorów wyprodukowanych przez firmę znajdującą się na liście sankcjonowanych podmiotów.

 • 14:59

  Portugalia: Rząd premiera Antonia Costy wydał we wtorek zgodę na przemieszczanie się pomiędzy gminami osób duchownych w okresie świątecznym. Podkreślono, że przywilej dotyczy przedstawicieli różnych wyznań religijnych.

  Jak poinformowano w komunikacie, prawo do swobodnego przemieszczania się poza gminę, w której rezyduje osoba duchowna, będzie obowiązywało pomiędzy 9 a 13 kwietnia. Rząd zaznaczył, że korzystanie z tego przywileju zastrzeżone zostało dla “pilnych sytuacji”.

 • 14:49
 • 14:02

  Holandia: 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły 234 osoby zakażone. Łącznie w kraju odnotowano 19 580 przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 2101 osób.

 • 14:00

  Wielka Brytania: rzecznik premiera Borisa Johnsona poinformował, że jego stan jest stabilny i nadal ma dobry humor. Dodano, że premierowi podawany jest tlen, ale oddycha bez dodatkowego wspomagania.

 • 13:58

  Wietnam: 249 przypadków zakażenia koronawirusem, żaden zakażony nie umarł.

 • 13:44

  W szpitalach na Białorusi są 794 osoby zakażone koronawirusem, 31 wymaga sztucznego wspomagania płuc – powiedział we wtorek prezydent Alaksandr Łukaszenka. Prezydent Białorusi twierdzi, że w kraju nie ma "lawinowego wzrostu" zakażeń.

  Łukaszenka wypowiedział się na temat możliwej kwarantanny. - Możemy to wprowadzić w ciągu doby, ale co będziemy jeść? – oświadczył prezydent, cytowany przez TUT.by.

  Z kolei agencja BiełTA przytacza wypowiedź głowy państwa na temat możliwości walki z wirusem. We wtorek odbyła się narada głowy państwa na ten temat z rządem, ministerstwem zdrowia i innymi przedstawicielami władz. Łukaszenka zapewniał, że Białoruś nie osłabia walki z infekcjami wirusowymi, ale musi się opierać o swoje możliwości.

  - Nasza taktyka od początku przewidywała nie atak frontalny i to nie dlatego, że mnie się tak zachciało. Powiem szczerze, minister zdrowia tak właśnie chciał. Ale u nas tak się nie da, ponieważ jesteśmy w innej sytuacji i mamy inne środki. Chiny mogły lokalizować sytuację i otoczyć ją – oni mają półtora tryliona rezerw walutowych i trochę inne społeczeństwo – wyjaśniał. Łukaszenka zapewnił również, że na Białorusi "ratuje się wszystkich, kogo tylko się da".

  Prezydent powiedział również, że jeśli do końca tygodnia otrzyma informację z aptek lub szpitali, że na Białorusi brakuje masek czy innych środków ochronnych, to "tego rządu nie będzie, a pracować będą inni ludzie".

 • 13:40

  Bułgaria: zarządzenie o tymczasowym zamknięciu granic wydał w poniedziałek wieczorem minister zdrowia Kirił Ananiew. Jego decyzje mają nadrzędną moc w warunkach stanu nadzwyczajnego, obowiązującego w kraju do 13 maja w związku z koronawirusem.

  Granice zostają zamknięte dla wszystkich państw poza członkami UE oraz strefy Schengen. Z tego grona są jednak wyłączone kraje o wysokim stopniu rozprzestrzenienia COVID-19: Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Austria, Belgia, Islandia i Luksemburg.

 • 13:22
 • 13:20

  Zespół lekarzy i pielęgniarek z Rumunii i Norwegii udaje się do Mediolanu i Bergamo w północnych Włoszech, aby pomóc włoskiemu personelowi medycznemu w walce z koronawirusem - poinformowała we wtorek Komisja Europejska.

 • 13:18

  Włochy: po raz pierwszy w historii wymiaru sprawiedliwości we wtorek odbyło się zaprzysiężenie 84 nowych adwokatów za pośrednictwem internetu. Uroczystość online zorganizowano w Mediolanie. Każdy adwokat przebywając w domu złożył przysięgę na konstytucję ubrany w togę.

  Prezes mediolańskiej Izby Adwokackiej Vinicio Nardo zwracając się do młodych prawników za pośrednictwem łącz internetowych powiedział: "Jesteście uczestnikami i świadkami wydarzenia historycznego. To pierwsza taka ceremonia".

 • 13:17

  Komisja Europejska przedstawi w środę strategię wyjścia z ograniczeń, jakie zostały wprowadzone przez państwa członkowskie w związku z pandemią COVID-19 - poinformował we wtorek rzecznik KE Eric Mamer.

 • 13:14

  Służby medyczne Korei Południowej przygotowują wytyczne dotyczące wykorzystania osocza pobranego od wyleczonych pacjentów w terapii COVID-19. Po podaniu osocza wyzdrowiały dwie osoby, które były w ciężkim stanie – podały we wtorek miejscowe media.

  Nie ma obecnie pewności, czy podawanie pacjentom osocza osób, które już wyzdrowiały i zdążyły wytworzyć przeciwciała przeciwko koronawirusowi, może być skuteczną terapią wszystkich zakażonych – zaznacza jednocześnie południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.

 • 12:59
 • 12:58

  Włochy: rząd wysłał inspekcję do domów opieki nad osobami starszymi w Mediolanie, w którym od marca zmarło około 100 osób, w tym 30 w kwietniu - podały we wtorek włoskie media. Sprawą zajęła się też prokuratura.

  Śledztwo toczy się pod kątem nieumyślnego doprowadzenia do szerzenia się epidemii i spowodowania śmierci. Dokładna przyczyna zgonów nie jest znana, bo nie przeprowadzano tam testów na obecność wirusa. Pewne wydaje się, jak pisze dziennik "La Repubblica", że w większości przypadków to on był przyczyną.

 • 12:50
 • 12:40

  Na Ukrainie uruchomiono aplikację do kontrolowania osób na kwarantannie i w samoizolacji. Odmowa korzystania z niej będzie uznawana za łamanie zasad kwarantanny i będzie podlegać karze grzywny - ogłosił we wtorek ukraiński minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow.

 • 12:39
 • 12:34

  Finlandia: kontrole w ruchu na granicach Finlandii zostaną przedłużone do 13 maja. Wszyscy przybywający do kraju mają pozostawać w warunkach kwarantanny. Przez granice ze Szwecją i Norwegią dopuszczony będzie tylko niezbędny ruch związany z pracą - ogłosił rząd we wtorek.

 • 12:29

  Premier Japonii Shinzo Abe ogłosił we wtorek stan wyjątkowy w Tokio i sześciu innych regionach, by powstrzymać rozwój epidemii COVID-19. Stan wyjątkowy będzie obowiązywał od środy przez miesiąc i umożliwi władzom lokalnym zaostrzenie środków prewencji.

 • 12:27

  Wielka Brytania: królowa Elżbieta II ponownie podziękowała we wtorek, w Światowym Dniu Zdrowia, wszystkim pracownikom służby zdrowa, za ich poświecenie w walce z epidemią COVID-19.

  "Z okazji Światowego Dnia Zdrowia chcę podziękować wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia za wasze bezinteresowne zaangażowanie i dbałość, ponieważ podejmujecie się niezwykle ważnych zadań mających na celu ochronę i poprawę zdrowia i samopoczucia ludzi" - napisała królowa w wydanym oświadczeniu.

  "W tych trudnych czasach często obserwujemy, że to co najlepsze w ludzkiej duszy wysuwa się na czoło, oddanie służbie niezliczonych pielęgniarek, położnych i innych pracowników służby zdrowia, w tych najbardziej wymagających okolicznościach, jest przykładem dla nas wszystkich" - dodała Elżbieta II.

 • 12:26

  Belgia: 1380 nowych przypadków, 162 zgony i 314 osób przyjętych do szpitali - taki bilans pandemii COVID-19 w minionej dobie podało we wtorek centrum kryzysowe w Belgii. W sumie w tym kraju test na COVID-19 dał wynik pozytywny u 22 194 osób. W Belgii zmarło dotąd 2035 zakażonych.

  Dane te potwierdzają, że w Belgii ma miejsce spłaszczanie krzywej przyrostu zachorowań. W szpitalach wolna jest mniej więcej połowa miejsc na oddziałach intensywnej terapii przeznaczonych dla osób najciężej przechodzących koronawirusa.

 • 11:56

  Włochy: do 94 wzrosła liczba zmarłych lekarzy zakażonych koronawirusem - poinformowano we wtorek. Od początku kryzysu epidemiologicznego odnotowano też śmierć 26 osób z personelu pielęgniarskiego.

  W ciągu ostatniej doby zmarło pięciu kolejnych lekarzy - podała krajowa federacja lekarska.

  Wśród personelu pielęgniarskiego jest ponad 6500 osób zakażonych wirusem, o około 1000 więcej niż w weekend. To tej grupie zawodowej w służbie zdrowia występuje największy odsetek infekcji koronawirusem. Stanowią oni 52 proc. wszystkich pracowników placówek medycznych, u których potwierdzono obecność wirusa.

 • 11:48

  Iran: 133 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatnich 24 godzin, łącznie w kraju zmarły 3872 osoby. Wykryto 2089 nowych zakażeń, łącznie 62589.

 • 11:42

  Malezja: 170 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 3953. Zmarła kolejna osoba, łącznie w kraju zmarły 63 osoby zakażone.

 • 11:30

  Hiszpania: o 743 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych chorych na COVID-19. W sumie 13 798 zgonów. Od początku epidemii w Hiszpanii z powodu COVID-19 zmarło 13 798 osób, a zakażonych zostało ponad 140 tysięcy osób.

  W sumie od początku epidemii infekcję wykryto u 140 510 osób - przekazał resort zdrowia. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 5478 nowych zakażeń

 • 11:20

  Indonezja: 247 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2738. Zmarło kolejnych 12 osób, łącznie 221. 204 osoby wyzdrowiały.

 • 11:18
 • 11:02

  Wielka Brytania: Szef MSZ Dominic Raab będzie kierował brytyjskim rządem w czasie pobytu premier Borisa Johnsona na intensywnej terapii, a jakakolwiek decyzja o ograniczeniu spowodowanych koronawirusem restrykcji nie zostanie opóźniona, powiedział we wtorek minister Michael Gove.

 • 11:01

  Francja nie jest jeszcze w szczycie epidemii – oświadczył we wtorek minister zdrowia Olivier Veran, szacując, że kraj wciąż znajduje się w "fazie zaostrzenia", biorąc pod uwagę liczbę chorych na COVID-19 przyjmowanych do szpitali.

  Szef resortu zdrowia podkreślił pozytywne skutki wprowadzenia kwarantanny i zaznaczył, że jest za wcześnie, by mówić o jej wycofaniu.

 • 10:53

  Filipiny: zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem, 104 nowe przypadki zakażenia.

 • 10:10

 • 10:09

  Wielka Brytania: premier Boris Johnson nie wymagał podawania tlenu przez rurkę wkładaną do płuc i potrzebował czterech litrów tlenu, choć normalnie na oddziale intensywnej terapii pacjentom podaje się 15 litrów - podał we wtorek "The Times", powołując się na źródła szpitalne.

  Jak zaznacza gazeta, to sugeruje, że jest on w lepszym stanie, niż zazwyczaj są pacjenci na intensywnej terapii.

 • 10:07

  Polska: 119 nowych zakażeń koronawirusem, 4532 łącznie, cztery kolejne osoby zmarły.

 • 9:56
 • 9:32
 • 9:19

  Węgry: Liczba osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła do 817, zaś 47 chorych zmarło – poinformowano we wtorek na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii.

  W ciągu ostatniej doby zmarło dziewięć osób i stwierdzono 73 nowe przypadki zakażeń. Są to najwyższe liczby dzienne od 4 marca, kiedy w kraju wykryto dwa pierwsze zakażenia.

  Do tej pory 71 osób uznano za wyleczone. Na domowej kwarantannie przebywa prawie 15 tys. osób. Pobrano dotąd 23 746 próbek do testów.

 • 9:16
 • 8:56

  Ukraina: O 143 - do 1462 - wzrosła w ciągu minionej doby liczba osób zakażonych koronawirusem - ogłosiło we wtorek Centrum Zdrowia Publicznego. Bilans ofiar śmiertelnych wśród chorych na COVID-19 zwiększył się o siedem, do 45. Do tej pory 28 osób wyzdrowiało.

 • 8:50

  Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jest nadal na oddziale intensywnej terapii, ale jego zespół współpracuje, aby walczyć z wybuchem epidemii - powiedział minister Michael Gove we wtorek.

  - Premier jest na oddziale intensywnej terapii, pod opieką swojego zespołu medycznego, otrzymując najlepszą opiekę od zespołu w St Thomas, a nasze nadzieje i modlitwy są z nim i jego rodziną - powiedział Gove w telewizji BBC. - Wszyscy mamy nadzieję, że uda mu się przywrócić mu zdrowie tak szybko, jak to możliwe, i to wszystko, o czym teraz myślimy - dodał.

  Gove poinformował również, że Johnson nie jest podłączony do respiratora, ale jest mu podawany tlen.

 • 8:26
 • 8:23

  Eksperci WHO we wtorek rozpoczynają na Białorusi misję, która ma ocenić działania w ramach reagowania na epidemię COVID-19. Eksperci alarmują tymczasem, że władze powinny zmienić dotychczasową taktykę i wprowadzić przynajmniej ograniczone środki kwarantanny.

  Władze Białorusi zaprosiły ekspertów WHO, by zademonstrować gotowość do współpracy i zastosowania się do zaleceń tej organizacji w ramach walki z epidemią.

 • 8:12

  Wielka Brytania: Nie ma zmian w stanie Borisa Johnsona - podały we wtorek dwa źródła bliskie premierowi, na które powołuje się Reuters. Po pogorszeniu się objawów zakażenia koronawirusem Johnson został w poniedziałek wieczorem objęty intensywną opieką medyczną.

 • 8:02

  Niemcy: 3834 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 99225. W ostatniej dobie zmarły 173 osoby zakażone, łącznie 1607. To ponowny wzrost liczby zakażeń po czterodniowych spadkach.

 • 7:58

  Tajlandia: 38 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarła kolejna osoba. Łącznie w kraju koronawirusa wykryto u 2258 osób, a zmarło 27 pacjentów. 824 osoby wyzdrowiały.

 • 7:55

  Prezydent Filipin Rodrigo Duterte zatwierdził we wtorek przedłużenie do końca kwietnia zakazu zgromadzeń i przemieszczania się w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa - przekazał przedstawiciel rządowego zespołu kryzysowego.

 • 7:54

  Meksyk: 296 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2439. Zmarło 125 osób zakażonych.

 • 7:53

  Panama: 112 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 2100. Zmarło 55 osób zakażonych.

 • 7:30

  USA: Sąd Najwyższy Wisconsin zablokował w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego decyzję gubernatora tego stanu Tony'ego Eversa o przełożeniu prezydenckich prawyborów na czerwiec. Mimo epidemii głosowanie odbędzie się więc we wtorek, tak jak to wcześniej zaplanowano.

  Wyrok sądu to wygrana Republikanów, którzy sprzeciwiali się przełożeniu prawyborów z powodu koronawirusa - wskazuje portal CNN.

 • 7:28

  Białoruś: Mężczyzna, którego matka zmarła z powodu COVID-19 żąda wszczęcia sprawy karnej przeciwko prezydentowi Białorusi. Jego zdaniem Łukaszenka "nie podjął odpowiednich działań dla ochrony ludności".

  Jak poinformował portal Belsat.eu, Alaksandr Macwiejeu, który mieszka we Francji, zgłosił sprawę na milicję po tym, jak jego 68-letnia matka zmarła w szpitalu w Witebsku. Miała koronawirusa oraz guza na kręgosłupie. Na zapalenie płuc zapadła podczas pobytu w szpitalu neurologicznym wkrótce po operacji usunięcia guza.

  Jak poinformował syn zmarłej, nie została ona uwzględniona w statystykach dotyczących zgonów z powodu koronawirusa.

  Na Białorusi nie zastosowano przepisów o kwarantannie ani zamknięcia granic.

 • 7:27

  Chiny poinformowały we wtorek, że w ciągu ostatnich 24 godzin, po raz pierwszy od wybuchu epidemii, nie zanotowano w mieście Wuhan żadnego zgonu z powodu COVID-19 i odnotowano 32 nowe przypadki zakażenia w całych Chinach (w porównaniu z 39 dzień wcześniej) - wszystkie u osób, które powróciły z zagranicy.

 • 7:26

  USA: Co najmniej 1150 chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin w USA - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, w stanie Maryland. Bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 10783 osób.

 • 7:25

  Moje myśli są z premierem Borisem Johnsonem i jego rodziną w tym czasie próby. Życzę mu całkowitego i szybkiego powrotu do zdrowia - napisał w poniedziałek późnym wieczorem na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Całą dobę w sprawie koronawirusa

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia działa całodobowo

Autor:mart, tmw/pm

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Mikhail Klimentyev/ITAR-TASS/PAP

Raporty: