TVN24 | Świat

"O luzowaniu obostrzeń będzie można myśleć, gdy liczba infekcji spadnie do kilkuset dziennie"

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP

Instytut imienia Roberta Kocha (RKI) w Berlinie przekazał w piątek, że obecnie nie jest możliwe złagodzenie obostrzeń obowiązujących w Niemczech w związku z pandemią COVID-19. Zastępca dyrektora instytucji Lars Schaade tłumaczył, że dobowa liczba infekcji jest wciąż za wysoka.

- O luzowaniu obostrzeń na terytorium Niemiec będzie można myśleć dopiero, gdy liczba infekcji koronawirusem spadnie do kilkuset przypadków dziennie – powiedział Schaade podczas konferencji prasowej. Instytut podał, że w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju zidentyfikowano 2337 nowych zakażeń. Dobowa liczba infekcji od wielu dni utrzymuje się powyżej poziomu 2 tysięcy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wiceszef Instytutu im. Roberta Kocha Lars Schaade PAP/EPA/CHRITSIAN MARQUARDT

Za wcześnie, by znosić obostrzenia

- Tylko przy spadku do kilkuset dziennych przypadków "organy służby zdrowia będą w stanie monitorować zainfekowanych i osoby, które utrzymywały z nimi kontakt" - wskazał Schaade.

- Współczynnik reprodukcji nowego koronawirusa utrzymuje się w Niemczech na poziomie 0,9 – przekazał. Oznacza to, że jedna zakażona osoba zaraża mniej niż jedną kolejną osobę. Schaade zaznaczył, że przed złagodzeniem części obostrzeń, np. pozwoleniem na otwarcie mniejszych sklepów od poniedziałku 20 kwietnia, współczynnik reprodukcji był niższy.

KORONAWIRUS - NAJWAZNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

RKI zaleciło noszenie maseczek ochronnych jako "środek dodatkowy". Dodał, że równie ważne jest przestrzeganie zasad higieny i utrzymywania odstępu. Jeśli będzie dochodzić do większej liczby kontaktów między ludźmi, to "może zaistnieć większe ryzyko infekcji".

Koronawirus w Niemczech

W Niemczech zidentyfikowano dotychczas 150 383 przypadki zakażenia koronawirusem - wynika z piątkowych danych przekazanych przez RKI. 106,8 tys. zainfekowanych uznano dotąd za wyleczonych. Całkowita liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w Niemczech wynosi 5321.

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości