Bliźnięta o imieniu Corona i Covid. Dla rodziców "symbolizują triumf nad trudnościami"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kab
Źródło:
PAP, indiatoday.in

"Corona" i "Covid" - takie imiona nadali bliźniętom, które przyszły na świat w czasie pandemii, rodzice z miasta Raipur w Indiach. Poinformowała o tym w piątkowej depeszy hinduska agencja PTI. - Wirus jest niebezpieczny i zagraża życiu, ale wybuch epidemii spowodował, że ludzie skupili się na higienie i praktykowaniu innych dobrych nawyków. Dlatego pomyśleliśmy o tych imionach - przekazali rodzice.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Dzieci przyszły na świat w szpitalu w Raipur nocy z 26 na 27 marca.

"Te dwa słowa budzą w innych strach (...), ale dla pary z Raipur symbolizują triumf nad trudnościami" - przytacza fragment depeszy Indiatoday. Rodzice dziewczynki i chłopca uzasadniali niecodzienną decyzję, że imiona "Corona" i "Covid" mają symbolizować przezwyciężenie problemów, z jakimi musieli się zmierzyć w czasie pandemii.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL

- Wirus jest niebezpieczny i zagraża życiu, ale wybuch epidemii spowodował, że ludzie skupili się na higienie i praktykowaniu innych dobrych nawyków. Dlatego pomyśleliśmy o tych imionach - powiedziała agencji PTI 27-letnia Preeti Verma, matka Corony i Covida. - Kiedy pracownicy szpitala także zaczęli nazywać dzieci w taki sposób, podjęliśmy ostateczną decyzję o nadaniu im imion nawiązujących do pandemii - dodała.

Para podkreśliła jednak, że może jeszcze zmienić zdanie i nadać dzieciom inne imiona.

W Indiach odnotowano ponad 2,5 tysiąca potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 70 osób zmarło w wyniku epidemii.

Autor:tas/kab

Źródło: PAP, indiatoday.in

Tagi:
Raporty: