TVN24 | Świat

Restrykcje w Holandii. Obowiązkowe świadectwo zaszczepienia lub negatywny wynik testu

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP
Koronawirus w HolandiiReuters
wideo 2/2
ReutersKoronawirus w Holandii

Holandia rezygnuje z obowiązku zachowywania 1,5-metrowego dystansu, który wprowadzono w związku z pandemią COVID-19 – poinformował we wtorek premier Mark Rutte. Od 25 września w kraju będzie trzeba okazać świadectwo zaszczepienia przeciw koronawirusowi lub negatywnego wyniku testu przed wejściem do restauracji, kina lub teatru.

- Cieszę się, że mogę to ogłosić: od 25 września znosimy obowiązek zachowywania 1,5 metra dystansu – powiedział na konferencji prasowej premier Holandii Mark Rutte. Szef rządu zapowiedział także, że kina mogą znów przyjmować maksymalną liczbę widzów. Duże sale koncertowe mogą być wypełnione do trzech czwartych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Restauracje nadal będą musiały być zamknięte od północy do godziny 6 rano. - Pracujemy na tym, aby zrekompensować branży gastronomicznej straty – zapewnił premier.

Premier Holandii Mark RutteBart Maat/PAP/EPA

Obowiązkowe świadectwa zaszczepienia

Obowiązkowe będzie okazanie świadectwa zaszczepienia przeciw COVID-19 lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa przed wejściem do restauracji, kina lub teatru.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów utrzymany zostanie obowiązek noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Nie będą jednak one obowiązkowe na peronach oraz przystankach.

- Wirus ciągle jest wśród nas, musimy jednak nauczyć się z nim żyć – mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Hugo de Jonge. Poinformował, że w Holandii 86 procent dorosłych jest już zaszczepionych przeciw COVID-19. - Wolność małej grupy, która nie chce się szczepić, ogranicza wolność ogromnej większości, która została zaszczepiona - powiedział de Jonge apelując, aby przyjmować preparat przeciwko koronawirusowi.

Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: