TVN24 | Świat

Tysiąc losowo wybranych osób poddadzą testom na koronawirusa

TVN24 | Świat

Autor:
tmw
Źródło:
PAP, TVN24

W ciągu dwóch najbliższych tygodni tysiąc losowo wybranych mieszkańców Szwecji - niezależnie od stanu zdrowia i wieku - zostanie przebadanych w kierunku obecności koronawirusa - ogłosił w poniedziałek szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Chcemy mieć pełniejszy obraz rozwoju pandemii. Otrzymane dane statystyczne pomogą nam w podejmowaniu kolejnych decyzji - uzasadnia główny epidemiolog kraju Anders Tegnell.

Od 13 marca Urząd Zdrowia Publicznego zarekomendował odpowiedzialnym za służbę zdrowia regionom testowanie na występowanie koronawirusa jedynie osób poważnie chorych, z grup ryzyka oraz pracowników służby zdrowia. Pozostali z lekkimi objawami chorobowymi mają pozostawać w domowej kwarantannie.

Do poniedziałku w Szwecji potwierdzono 2016 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 25 osób. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 80 pacjentów z koronawirusem.

Budowa tymczasowego szpitala

Według Urzędu Zdrowia Publicznego w momencie kulminacji może być potrzebne od 500 do tysiąca miejsc intensywnej terapii. Obecnie Szwecja posiada ich 526.

Szpitale z pomocą wojska przygotowują się na zwiększenie liczby miejsc z respiratorami. Na terenie hal targowych Aelvsjoe w południowym Sztokholmie ruszyła budowa tymczasowego szpitala.

Szwecja należy do krajów, które wprowadziły najmniej restrykcyjne obostrzenia. Zakazano jedynie publicznych zgromadzeń do 500 osób oraz wprowadzono zdalne nauczanie w szkołach średnich oraz wyższych.

Autor:tmw

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości