"Pozdrowienia z Rosji". Putin wysłał do Włoch ludzi i sprzęt

TVN24 | Świat

Autor:
ts
Źródło:
newsru.com, gazeta.ru,
Rosja wysyła do Włoch pomoc. Relacja Andrzeja Zauchy
wideo 2/36
zaucha

Rosja wspiera Włochy w walce z koronawirusem. Na znajdującym się w pobliżu Rzymu lotnisku wojskowym Pratica di Mare wylądowało dziewięć rosyjskich samolotów transportowych Ił-76. Rosjanie wysłali do Włoch około stu specjalistów. Przekazali także sprzęt medyczny, w tym testy, maseczki ochronne i kombinezony.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Cały specjalistyczny sprzęt, który przybył do Włoch, jest ozdobiony naklejkami, na których widnieją flagi dwóch państw, a także słowa w trzech językach 'Pozdrowienia z Rosji (ang. From Russia with Love)'" - relacjonował poniedziałkowe wydarzenie rosyjski portal newsru.com.

Na pokładzie samolotów transportowych Ił-76 (siedem maszyn wylądowało na lotnisku Pratica di Mare w niedzielę, dwie pozostałe w poniedziałek), oprócz sprzętu, rosyjskie ministerstwo obrony wysłało do zmagających się z epidemią koronawirusa Włoch około stu specjalistów wojskowych. Zostali oni podzieleni na osiem grup, wyposażonych w sprzęt medyczny do diagnostyki i dezynfekcji. W każdym zespole są: wirusolog lub epidemiolog, anestezjolog, terapeuta i pielęgniarka. "Wszystkie grupy będą współpracować z tłumaczami" - podał newsru.com.

Wcześniej walczyli z wąglikiem i ebolą

Lekarze wojskowi, którzy przybyli do Włoch, jak przypomniał portal gazeta.ru, "mają duże międzynarodowe doświadczenie w walce z epidemiami". "Wcześniej brali oni udział w eliminacji ognisk wąglika i afrykańskiego pomoru świń, opracowywali także szczepionkę w walce z wirusem ebola" - napisała gazeta.ru.

Rosjanie przekazali także Włochom testy diagnostyczne, maseczki, respiratory i kombinezony ochronne.

Wysłanie pomocy z Rosji uzgodnił w sobotę prezydent Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z premierem Włoch Giuseppe Contem.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:ts

Źródło: newsru.com, gazeta.ru,

Tagi:
Raporty: