TVN24 | Świat

Stan epidemii wraca w Czarnogórze. Rząd przywrócił obostrzenia

TVN24 | Świat

Autor:
asty/pm,kab
Źródło:
PAP

W związku z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem rząd Czarnogóry w środę znów ogłosił stan epidemii w kraju. Przywrócone zostały również niektóre ograniczenia społeczne.

Władze w Podgoricy 2 czerwca uznały, że pandemia COVID-19 w ich kraju wygasła. Jednak dwa tygodnie później - 14 czerwca - ponownie stwierdzono nowe zakażenie. Od tego dnia liczba infekcji rośnie. W ciągu ostatniej doby zanotowano 98 nowych przypadków. W związku z tym rząd ponownie wprowadził obowiązek noszenia maseczek, zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu. Spod tego nakazu wyłączone są plaże i parki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W Czarnogórze przywrócono stan epidemiiAndrey/Wikimedia CC BY 2.0

Zakazane są także zgromadzenia powyżej 40 osób w plenerze i powyżej 20 w pomieszczeniach z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego. Nie będą działać również dyskoteki i kluby nocne, nie można organizować wesel i podobnych uroczystości.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

25 maja prezydent Czarnogóry Milo Djukanović ogłosił, że jego kraj jest wolny od koronawirusa i zezwolił na otwarcie granic dla turystów z wielu krajów. Wcześniej ostatni przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzony został 5 maja.

W zamieszkanej przez 620 tys. ludzi Czarnogórze stwierdzono do tej pory 2472 przypadków zakażenia. Zmarło 39 osób.

Autor:asty/pm,kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Andrey/Wikimedia CC BY 2.0

Tagi:
Raporty: