"Liczby nadal pozostają bardzo wysokie". Zmarło ponad 80 tysięcy osób, 632 w ciągu jednej doby

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem
TVN24
TVN24Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem

Brazylijskie ministerstwo zdrowia podało w poniedziałek, że liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w tym kraju przekroczyła 80 tysięcy. W ciągu ostatniej doby w Brazylii zmarły 632 osoby zakażone koronawirusem.

W sumie na COVID-19 w Brazylii do tej pory zmarło 80 120 osób. W ciągu minionych 24 godzin stwierdzono także 20 257 nowych przypadków zakażenia, tym samym ogólna liczba infekcji w tym kraju wynosi 2 118 846. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oświadczyła w piątek, że rozwój epidemii w Brazylii ustabilizował się i zaapelowała do władz tego kraju, aby ten moment wykorzystać na skuteczną walkę z koronawirusem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Specjaliści w Brazylii na razie nie są jednak optymistami w tym względzie. Jeden z głównych epidemiologów w tym kraju Mauro Sanchez powiedział, że "WHO wprawdzie mówi o spłaszczeniu rozwoju epidemii, ale mimo tej stabilności, liczby nadal pozostają bardzo wysokie". Jego zdaniem taka sytuacja potrwa jeszcze przez jakiś czas, zanim liczba nowych zakażeń i zgonów zacznie spadać.

Stanem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa jest Sao Paulo, gdzie według oficjalnych statystyk do tej pory zakaziły się 416 434 osoby i 19 788 zmarło. Drugie w tym zestawieniu jest Rio de Janeiro, gdzie zmarło ponad 12 tys. osób. Zdaniem wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet około 10 milionów.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Tymczasem dwóch ministrów brazylijskiego rządu poinformowało w poniedziałek o zakażeniu koronawirusem. To nowo mianowany minister edukacji Milton Ribeiro i minister do spraw obywatelstwa Onyx Lorenzoni. Dwa tygodnie temu o zakażeniu koronawirusem poinformował prezydent Brazylii Jair Bolsonaro, który jest gorącym zwolennikiem stosowania hydroksychlorochiny w leczeniu COVID-19.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości