TVN24 | Świat

Koronawirus w Austrii. Wdowa po zmarłym na COVID-19 żąda od członka rodziny 20 tysięcy euro zadośćuczynienia

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Mieszkanka Karyntii, na południu Austrii, domaga się 20 tysięcy euro od członka rodziny tytułem zadośćuczynienia po śmierci męża, zakażonego koronawirusem w czasie spędzanych w rodzinnym gronie ubiegłorocznych świąt wielkanocnych – informuje w czwartek agencja APA.

Mąż kobiety zmarł wiosną 2021 roku na COVID-19. Mężczyzna, który spowodował infekcję, nie zrobił przed spotkaniem z rodziną testu na obecność koronawirusa, choć wcześniej poproszono o to wszystkich uczestników.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Przed świętami uznano bezpieczeństwo za priorytet, dlatego wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o przetestowanie się. Później okazało się, że nowy partner krewnej nie miał wykonanego oficjalnego testu, a jedynie test zrobiony na miejscu spotkania, który okazał się negatywny - poinformował adwokat wdowy Dario Paya.

Adwokat drugiej strony tłumaczył, że jego klient nie wiedział podczas spotkania z rodziną, że jest zakażony. O infekcji miał dowiedzieć się dopiero po tym, gdy pozytywny wynik testu otrzymał jego kolega z pracy.

Jak wyjaśnił agencji APA adwokat wdowy, mężczyzna został wezwany do zapłaty 20 tysięcy euro zadośćuczynienia w ramach pozasądowej ugody.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP