TVN24 | Świat

Główny epidemiolog USA zaszczepiony. "To symbol dla reszty kraju"

TVN24 | Świat

Autor:
ads/kg
Źródło:
tvn24.pl

Główny epidemiolog Stanów Zjednoczonych Anthony Fauci przyjął we wtorek pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. - To symbol dla reszty kraju, że jestem całkowicie pewny bezpieczeństwa i skuteczności tej szczepionki - powiedział.

Proces szczepień w USA ruszył 14 grudnia. Początkowo był to jedynie preparat firmy Pfizer, od poniedziałku to również produkt firmy Moderna. Do końca grudnia władze planują zaszczepić około 20 milionów Amerykanów.

Anthony Fauci przyjął szczepionkę

We wtorek pierwszą dawkę szczepionki przyjął Anthony Fauci, główny epidemiolog Stanów Zjednoczonych. Chwilę przed szczepieniem stwierdził, że jest ono dla niego ważne z dwóch powodów.

- Po pierwsze pracuję w szpitalu jako lekarz, mam styczność z pacjentami. Po drugie - co może nawet ważniejsze - to symbol dla reszty kraju, że jestem całkowicie pewny bezpieczeństwa i skuteczności tej szczepionki - podkreślił.

Zachęcał wszystkich do zaszczepienia się. - To może zapewnić nam ochronę i zakończyć pandemię - powiedział.

Najważniejsze osoby w stanach szczepią się przed kamerami

Przed Faucim przeciwko koronawirusowi zaszczepili się m.in. prezydent elekt Joe Biden, wiceprezydent Mike Pence, szefowa Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell.

Akcja szczepień najważniejszych osób w państwie w obecności telewizyjnych kamer ma na celu przekonanie Amerykanów, że szczepionka jest bezpieczna.

Autor:ads/kg

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: