Media: siódma ofiara śmiertelna koronawirusa we Włoszech

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl

Do siedmiu wzrosła we Włoszech liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa. Jak poinformowały wieczorem włoskie media, powołując się na służby medyczne i władze, w szpitalu w Como zmarł 62-letni mężczyzna. O pierwszych dwóch przypadkach zakażenia poinformowały władze Omanu. WHO przyznaje, że istnieje groźba pandemii, ale na tym etapie wirus "nie wymknął się spod kontroli". Jak rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu, który wywołuje chorobę COVID-19?

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:54

  Kończymy relacjonowanie poniedziałkowych wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa. Dziękujemy.

 • 21:53

  Statystyki dotyczące nowego koronawirusa pokazują między innymi, że o ile liczba nowych zakażeń w Chinach kontynentalnych maleje, o tyle zakażonych SARS-CoV-2019 w innych miejscach świata przybywa.

 • 20:56

  Boisz się, że masz koronawirusa? Główny Inspektor Sanitarny radzi, co robić.

 • 20:53

  Statystyka właściwie nas uspokaja. W stosunku do eboli, gdzie umiera 60 procent zakażonych, tutaj umiera średnio 2,5 procenta - mówił w "Tak jest" o koronawirusie prof. Włodzimierz Gut. - Te osoby, które przyjeżdżają ze stref ewentualnego kontaktu, powinny zachować rozwagę - radził kardiolog i internista Piotr Gryglas.

 • 20:52

  O tym trzeba pamiętać. Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem? Przypominamy zalecenia WHO.

 • 20:43

  Wiceszef MSZ Marcin Przydacz poinformował, że przyjął ambasadora Chin w Polsce Liu Guangyuana, a jednym z głównych tematów rozmowy była epidemia koronawirusa. Ambasador zapewnił, że Chinom udało się już ograniczyć dynamikę zakażeń - przekazał wiceminister.

 • 20:40

  We Włoszech nie zabraknie żywności, nie ma potrzeby robienia zapasów - powtarzają w mediach przedstawiciele lokalnych władz, zwłaszcza na północy kraju, gdzie z powodu koronawirusa notuje się nasilony szturm na sklepy. Szczególnie duże zakupy robią mieszkańcy Lombardii i Wenecji Euganejskiej, gdzie znajdują się główne ogniska zachorowań we Włoszech.

 • 20:21

  Prawdopodobnie do siedmiu wzrosła we Włoszech liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa. Jak podały wieczorem włoskie media, powołując się na służby sanitarne i lokalne władze, w szpitalu w Como zmarł 62-letni mężczyzna z Castiglione d'Adda (wcześniej informowano, że była to kobieta). Pacjent cierpiał także na inne schorzenia i był dializowany - dodano.

 • 20:20

  Szerzenie się koronawirusa we Włoszech spowodowało bardzo poważne utrudnienia na kolei, zwłaszcza w ruchu pociągów dużych prędkości. Największe kłopoty występują w rejonie Mediolanu, a dotyczą głównie połączeń z Turynem, Rzymem, a także z Salerno na południu Włoch. Pasażerowie wsiadający do pociągów państwowych i prywatnych firm na głównym dworcu w stolicy Lombardii, Milano Centrale, muszą liczyć się z dużymi opóźnieniami, od 100 do prawie 300 minut. Są one rezultatem zmiany trasy i koniecznością wyłączenia z niej miejscowości Casalpusterlengo, która jest jedną zamkniętych "czerwonych stref", gdzie odnotowano ogniska zachorowań. Na dworcu tym prowadzone są kontrole sanitarne.

 • 20:08

  Co sprawiło, że właśnie we Włoszech koronawirus rozprzestrzenił się tak szybko? Odpowiedzi na to pytanie szukają eksperci i media we Włoszech.

 • 20:04

  Co robić po powrocie z Włoch? Główny Inspektor Sanitarny wydał rekomendacje. Rzecznik Lotniska Chopina przekazał, że przylatującym z Włoch będzie mierzona od wtorku temperatura.

 • 19:21

  Rodzice uczniów z co najmniej kilku szkół niepublicznych otrzymali komunikaty zachęcające do pozostawienia dzieci w domach, jeśli te spędzały ferie we Włoszech lub Azji. A szkoły publiczne? - Czekamy na wytyczne - mówią dyrektorzy i urzędnicy.

 • 19:20

  Dwa lata temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała na listę śmiertelnych zagrożeń hipotetyczną "chorobę X", która może być niebezpieczna dla całej ludzkości. Zdaniem ekspertki Marion Koopmans z Centrum Medycznego Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, do tego miana może aspirować koronawirus SARS-CoV-2, który od stycznia doprowadził do śmierci ponad 2600 osób.

 • 18:15

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oceniła, że na obecnym etapie stosowanie określenia "pandemia" wobec postępów koronawirusa "nie pasuje do faktów". Jak zapewnił na konferencji prasowej dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, koronawirus "nie wymknął się spod kontroli" i "nie powoduje śmierci na szeroką skalę". - Musimy się skupić na powstrzymaniu (rozprzestrzeniania wirusa - red.), przygotowując się do potencjalnej pandemii - dodał.

 • 18:07

  Prezes włoskiego stowarzyszenia psychologów David Lazzari powiedział, że w sytuacji, jaka panuje w związku ze wzrostem zachorowań istnieje ryzyko "przejścia od obiektywnych obaw do ogólnego lęku, zaniepokojenia i paniki, które mogą obniżyć możliwości obronne", zarówno jeśli chodzi o zachowanie, jak i odporność biologiczną. - Nie należy negować istnienia sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, ale trzeba do niej podchodzić bez niepotrzebnego podnoszenia lęku - podkreślił w rozmowie z agencją Ansa.

 • 17:57

  W związku z koronawirusem władze Indii zarządziły dodatkowe badanie pasażerów przybywających z Nepalu, Wietnamu, Indonezji i Malezji. Wcześniej na liście było pięć innych krajów i Hongkong. Zakazano też eksportu sprzętu medycznego przydatnego w walce z wirusem.

 • 17:56

  Od wtorku granica Hongkongu będzie zamknięta dla osób przybywających z Korei Południowej - przekazała publiczna stacja RTHK. Zakaz wjazdu związany ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem nie dotyczy powracających mieszkańców Hongkongu.

 • 17:51

  Osoby wracające z zagranicy dostaną SMS-y z informacjami o tym, jak się zachowywać i na co zwracać uwagę - mówił premier Mateusz Morawiecki po odprawie z wojewodami zorganizowanej w związku z pojawieniem się dużego ogniska koronowirusa w Europie. Szef rządu zaapelował, by osoby, które wracają z ferii zimowych z Włoch, obserwowały swój stan zdrowia i postępowały zgodnie z komunikatami Ministerstwa Zdrowia.

 • 17:42

  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne, do miasta Daegu oraz powiatu Cheongdo w prowincji Północny Gyeongsang, w których ma miejsce przeważająca większość zarażeń koronawirusem na terenie Korei Południowej. MSZ przypomniało, że w związku z wprowadzonym od 23 lutego najwyższym poziomem zagrożenia epidemiologicznego w kraju, podróżującym do pozostałych regionów Korei Południowej zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

 • 17:37

  Z powodu szerzenia się koronawirusa na północy Włoch odwołany został zapowiedziany na 27-29 lutego w Mediolanie Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii. Poinformowali o tym organizatorzy spotkania w komunikacie.

 • 17:19

  Diecezja w Grosseto w Toskanii zaleciła proboszczom usunięcie wody święconej z kościołów i inne działania prewencyjne w związku z koronawirusem we Włoszech. Hostia ma być dawana do ręki, a przy przekazywaniu znaku pokoju wierni mają unikać uścisku dłoni.

 • 16:51

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Irlandii ostrzegło przed podróżowaniem do północnych Włoch z powodu wzrastającej tam liczby zarażeń koronawirusem.

 • 16:47

  Epidemia nowego koronawirusa powodującego zapalenie płuc wybuchła pod koniec 2019 roku w 11-milionowym chińskim mieście Wuhan. Wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Według danych z 24 lutego, zakażonych jest prawie 80 tysięcy ludzi. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd 34 zgony – 12 w Iranie, 7 w Korei Płd., 6 we Włoszech, 4 w Japonii, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie, i we Francji.

  Po Chinach krajem, gdzie wirus najszybciej się rozprzestrzenia, jest Korea Południowa. Do 763 wzrosła tam liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc – podało w poniedziałek Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę zanotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam siedem osób.

  W ostatnich dniach coraz więcej przypadków zachorowań stwierdzono we Włoszech, gdzie na północy kraju w kilka dni stwierdzono 229 przypadków. Zmarło sześć osób zakażonych koronawirusem. W Lombardii i w Wenecji Euganejskiej zanotowano zdecydowaną większość z potwierdzonych dotąd w tym kraju przypadków.

 • 16:33

  Dane z licznych źródeł potwierdzają generalny trend spadkowy liczby nowych infekcji koronawirusem wykrywanych w Chinach – powiedział przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Bruce Aylward na konferencji prasowej w Pekinie. Aylward ocenił, że "bardzo trudne działania" podjęte przez chińskie władze prawdopodobnie zapobiegły setkom tysięcy zakażeń w kraju.

 • 16:31

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oświadczył, że rozprzestrzenianie się koronawirusa nie powoduje zakłóceń w przygotowaniach do igrzysk, które odbędą się w Tokio na przełomie lipca i sierpnia.

 • 16:19

  Nie byłoby dzisiaj całkowicie uzasadnione ogłaszanie w Polsce alarmu wirusowego, bo go wciąż w Polsce nie ma - mówił w studiu TVN24 dr Paweł Grzesiowski z Centrum Medycyny Zapobiegawczej, który komentował rosnącą liczbę zakażeń i zgonów, spowodowanych koronawirusem z Chin. Zaznaczył, że nasz kraj jest "wciąż w okresie przygotowania do ataku".

 • 16:06

  Stwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem obywatela Węgier. Przebywa on na statku u wybrzeży Japonii - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Węgier Tamas Menczer. Powiedział też, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u Węgra objętego kwarantanną na statku Diamond Princess u wybrzeży Japonii. Pracował on na tej jednostce. Menczer dodał, że od władz japońskich dostał informację, że zakażony Węgier przypuszczalnie w ciągu 2-3 dni zostanie przetransportowany ze statku do szpitala lub do ośrodka obserwacyjnego dla osób objętych kwarantanną. Według tej informacji czuje się on dobrze, nie ma gorączki i nie kaszle.

 • 16:01

  Nie potwierdziła się podawana wcześniej informacja o śmierci kobiety z Cremy w szpitalu w Brescii.

 • 15:54

  Polskie MSZ powtórzyło, że odradza podróże, jeśli nie są konieczne, do 11 gmin we Włoszech objętych kwarantanną w związku z występowaniem koronawirusa: w regionie Lombardi - Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano oraz w regionie Wenecji Euganejskiej - Vo’ Euganeo (Padwa).

 • 15:45

  80-letni mężczyzna z Castiglione d'Adda (wioska leżąca w lombardzkiej "czerwonej strefie"), który zmarł w szpitalu w Mediolanie, jest szóstą potwierdzoną ofiarą śmiertelną koronawirusa we Włoszech. W czwartek został przyjęty do szpitala w Lodi z powodu ataku serca. Gdy stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem, został przewieziony do Mediolanu.

 • 15:31

  Ministerstwo Zdrowia Omanu przekazało o pierwszych dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem w tym arabskim kraju. To dwie kobiety, które odwiedziły wcześniej Iran. Ich stan określany jest jako stabilny. Oman zawiesił wszystkie loty do Iranu.

 • 15:17

  Autobus z Mediolanu został zablokowany na dworcu autobusowym Perrache w Lyonie z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem u jednego z pasażerów - informuje agencja Reutera, powołując się na źródła w miejscowej służbie zdrowia. Policja otoczyła kordonem autobus i przetransportowała pasażerów do części dworca, w której nie będą oni mieli kontaktu z innymi podróżnymi. Osoba z objawami przypominającymi grypę została zabrana do szpitala. Przed przyjazdem do Lyonu autobus zatrzymywał się m.in. w Turynie.

 • 14:27

  Niektóre chińskie regiony obniżyły w poniedziałek poziom alertu związanego z epidemią koronawirusa. Najnowsze dane państwowej komisji zdrowia sugerują poprawę sytuacji poza prowincją Hubei, gdzie stwierdzono pierwotne ognisko epidemii. Poza Hubei w Chinach kontynentalnych potwierdzono w niedzielę tylko 11 nowych infekcji. Jest to najniższy dobowy wynik od 20 stycznia, gdy państwowa komisja zdrowia zaczęła podawać dane dotyczące całego kraju. Nie jest obecnie jasne, jakie będą praktyczne konsekwencje obniżenia alertu epidemiologicznego.

 • 14:16

  Czterdziestu pasażerów samolotu linii Alitalia, pochodzących z regionów szerzenia się koronawirusa, czyli Lombardii i Wenecji Euganejskiej, nie wpuszczono na Mauritius - poinformował włoski przewoźnik. Alitalia podała, że w zaistniałej sytuacji organizuje natychmiastowy powrót tych osób na ich prośbę do Włoch. Linia podkreśliła, że żaden z pasażerów nie miał niepokojących objawów.

 • 13:23

  Dziennikarka TVN24 Justyna Sieklucka z Mediolanu o najnowszych doniesieniach w sprawie koronawirusa.

 • 13:05

  Wyniki badań na obecność koronawirusa, które przeprowadzono u zmarłego w sobotę w kurorcie Bansko obywatela Wielkiej Brytanii chińskiego pochodzenia, są negatywne - poinformował bułgarski minister zdrowia Kirił Ananiew.

 • 12:49

  W Iraku odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Zainfekowany to Irańczyk, student teologii w świętym dla szyitów mieście Nadżaf w środkowym Iraku. Mężczyzna przyjechał do Iraku, zanim rząd w Bagdadzie zamknął granice w czwartek i zakazał wjazdu z Iranu osobom, które nie są obywatelami Iraku - przekazał resort w komunikacie.

  Wyniki badań laboratoryjnych próbek pobranych od studenta teologii, obywatela Iranu, który przyjechał do kraju, zanim zapadła decyzja o zaprzestaniu podróży, ujawniły, że ma koronawirusa

  ministerstwo zdrowia Iraku

 • 12:48

 • 12:34

  Do pięciu wzrosła we Włoszech liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa - poinformował szef Obrony Cywilnej i rządowy komisarz ds. kryzysu sanitarnego Angelo Borrelli. W Lombardii, na północy Włoch, zmarł 88-letni mężczyzna. Liczba zarażonych w całych Włoszech wzrosła do 219.

  Borrelli podkreślił, że Włochy pozostają "bezpiecznym krajem, do którego można spokojnie przyjeżdżać". W ten sposób odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy cudzoziemcy mogą bez obaw przybywać do Italii.

 • 12:02

  Według francuskich komentatorów epidemia koronawirusa stanowi dla Chin "wielki skok wstecz". Artykuły prasowe i wypowiedzi gości debat telewizyjnych podkreślają błyskawiczny spadek prestiżu międzynarodowego Pekinu. Komentatorzy zwracają też uwagę na powrót starych totalitarnych metod kontroli ludności i początki wewnętrznej kontestacji autorytarnych władz komunistycznych.

  Przypominając słowa Michaiła Gorbaczowa, że to Czarnobyl powalił ZSRR, komentator "Le Figaro" przewiduje, że koronawirus może stać się atomową klęską Xi Jinpinga.

 • 11:48

  Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia przeprowadzili wraz z Chińczykami inspekcję w szpitalach prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii koronawirusa – podały chińskie media.

  Zespół złożony z chińskich i zagranicznych ekspertów odwiedził między innymi ośrodek sportowy w mieście Wuhan, przekształcony w szpital dla zakażonych – przekazała agencja prasowa Xinhua.

 • 11:26

  "Corriere della Sera" donosi o "możliwym przełomie w poszukiwaniach pacjenta zero, który ma być odpowiedzialny za rozprzestrzenienie koronawirusa w rejonie Vo' Euganeo".

  60-letni rolnik z pobliskiej miejscowości (Albettone), częsty gość barów w Vo' Euganeo, był w ostatnich tygodniach w Codogno i innych miejscach ogniska wirusa w Lombardii. Teraz ma kaszel i objawy grypy - poinformował burmistrz Vo' Euganeo, Giuliano Martini. W Vo' Euganeo mieszkał Adriano Trevisan, pierwsza włoska ofiara Covid-19 - przypomina włoski dziennik.

 • 11:13

  Dziennikarka TVN24 Justyna Sieklucka jest w Mediolanie.

 • 11:05

  Mongolia wstrzymała wszystkie loty z Korei Południowej.

 • 10:22

  - Śledziliśmy sytuację we Włoszech w ten weekend bardzo dokładnie. Wydarzenia we Włoszech pokazują, jak szybko może zmienić się sytuacja. Ta sytuacja niepokoi i pokazuje, jak ważne jest, żeby kraje członkowskie były przygotowane na podobną sytuację - powiedziała w Brukseli unijna komisarz dz. zdrowia Stella Kyriakides. Dodała, że jest w kontakcie z przedstawicielami włoskich władz.

 • 10:09

  Unia Europejska przeznaczy ponad 230 mln euro na globalną walkę z koronawirusem - poinformował w poniedziałek na konferencji w Brukseli komisarz UE ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz.

 • 10:08

  Chiński parlament formalnie zdecydował o odłożeniu w czasie swojej dorocznej sesji, zaplanowanej pierwotnie na marzec – przekazały państwowe media. Powodem decyzji jest panująca w kraju epidemia nowego koronawirusa.

  Nowa data rozpoczęcia sesji zostanie ogłoszona w późniejszym terminie – podała państwowa telewizja CCTV, zaznaczając, że nie będzie to zbyt duże opóźnienie.

 • 10:00

  W Iranie odnotowano kolejne cztery ofiary śmiertelne koronawirusa; tym samym liczba zmarłych wzrosła do 12 - poinformowała w poniedziałek irańska agencja ISNA, powołując się na ministerstwo zdrowia.

 • 9:52

 • 9:48

  Szef władz regionu Lombardia Attilio Fontana powiedział telewizji RAI, że nie wiadomo, dlaczego właśnie w tej części kraju jest najwięcej zachorowań. - Nikt nie rozumie, dlaczego ma to miejsce w tym rejonie. Odkąd odkryliśmy pierwszy przypadek nie popełniono błędów - oświadczył Fontana. Przyznał, że "dziwne" wydaje mu się tak szybkie rozprzestrzenianie się wirusa.

 • 9:48

  We Włoszech zmarła czwarta osoba zarażona koronawirusem - podały media za służbami medycznymi. Ofiara śmiertelna to 84-letni mężczyzna z Bergamo w Lombardii na północy kraju.

  W całych Włoszech stwierdzono już prawie 200 przypadków zachorowań. W samej Lombardii zachorowało jak dotąd 165 osób.

 • 9:34

  - We Włoszech szok, wczoraj jeszcze było spokojnie - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bartłomiej Jędrzejak z "Dzień dobry TVN", który jest we Włoszech.

 • 9:17

  Władze chińskiego miasta Wuhan, będącego centrum epidemii koronawirusa, poinformowały, że pozwolą zdrowym osobom stamtąd wyjechać tylko w bardzo ważnych sprawach. Władze przekazały taki komunikat na swoim koncie w serwisie WeChat - podał Reuters. Więcej szczegółów na razie nie przekazano.

 • 9:13

  Według danych z 24 lutego na całym świecie zanotowano ponad 79 tysięcy zakażeń oraz 2619 przypadków śmiertelnych.

 • 9:04

  Do poniedziałku zakażenie koronawirusem wykryto w Korei Południowej u 11 żołnierzy, a ok. 7,9 tys. innych zostało poddanych kwarantannie, by nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa w koszarach – poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony. Osiem przypadków groźnego wirusa odnotowano w wojskach lądowych oraz po jednym: w marynarce wojennej, siłach powietrznych i korpusie piechoty morskiej – przekazała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na resort obrony.

  Zakażeni żołnierze są wśród 763 zainfekowanych koronawirusem w Korei Południowej.

 • 8:55

  Alarm we Włoszech po doniesieniach o rosnących przypadkach zakażeń koronawirusem na północy kraju. W niedzielę mieszkańcy Lombardii tłumnie oblegali supermarkety, wykupując produkty pierwszej potrzeby. Środków dezynfekujących do rąk i maseczek ochronnych zaczyna brakować w sprzedaży, a w internecie ich cena gwałtownie rośnie - zauważa włoska organizacja ochrony praw konsumentów.

 • 8:53

  Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowano w Afganistanie.

 • 8:46

  Francuski minister transportu Jean-Baptiste Djebarii oświadczył, że nie widzi powodu do zamykania granicy z Włochami.

  - Zamknięcie granic nie ma sensu, skoro rozprzestrzenianie się wirusa nie jest ograniczone do granic administracyjnych -powiedział Djebarii.

 • 8:40

  Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w Bahrajnie i Kuwejcie - poinformowały agencje prasowe w tych krajach, powołując się na resorty zdrowia.

  W Bahrajnie wykryto jeden przypadek, a w Kuwejcie -trzy. Są to pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w krajach Zatoki Perskiej. Bahrajńska agencja informacyjna BNA podała, że zakażony to obywatel Bahrajnu, który przybył z Iranu.

Naukowcy z Centrum Nauki o Systemach i Inżynierii amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa stworzyli aktualizowaną na bieżąco interaktywną mapę, na której zaznaczone są miejsca, gdzie wykryto zakażenia koronawirusem. Zliczane są także przypadki zakażeń, zgony i wyleczone osoby.

Archiwalne zapisy mapy z ostatnich dni pokazują rozprzestrzenianie się koronawirusa w Chinach i sąsiednich państwach azjatyckich. Poza tym przypadki zarażenia potwierdzono w wielu innych krajach, między innymi w Europie.

Według danych z 24 lutego na całym świecie zanotowano ponad 79 tysięcy zakażeń oraz 2619 przypadków śmiertelnych.

Jak się rozprzestrzenia koronawirus? (stan na 24 lutego rano)gisanddata.maps.arcgis.com

Autor:red.

Źródło: tvn24.pl

Raporty: