TVN24 | Świat

Niemal połowa zakażonych to członkowie sekty. Wysoki wzrost zakażeń koronawirusem

TVN24 | Świat

Autor:
pqv\mtom
Źródło:
PAP

Liczba zakażonych koronawirusem w Korei Południowej wynosi już 763 - wynika z najnowszych danych Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę odnotowano 161 przypadków nowych zakażeń. W wyniku epidemii w tym azjatyckim kraju zmarło już siedem osób.

Wcześniej informowano o pięciu potwierdzonych przypadkach zgonów wśród Koreańczyków z południa zakażonych koronawirusem, który zaatakował już na świecie ponad 78 tys. osób.

Według południowokoreańskich władz medycznych niemal połowa zakażonych to członkowie chrześcijańskiej sekty działającej w Daegu. Wyznawcy Shincheonji, czyli Kościoła Jezusa, który powstał w marcu 1984 roku, stanowią ponad połowę wszystkich zakażonych koronawirusem w Korei Południowej. W niedzielę zarejestrowano 129 nowych przypadków wśród wiernych, co daje ogólną liczbę 429 zakażeń wśród członków sekty założonej przez 87-letniego Li Man Hi z Daegu.

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się pod koniec 2019 roku na targu w mieście Wuhan w Chinach, gdzie obok żywności sprzedawano również żywe, dzikie zwierzęta. Większość chińskich zakażeń i zgonów stwierdzono w prowincji Hubei, której stolicą jest właśnie Wuhan. W całych Chinach zarejestrowano do tej pory 76 936 przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu powikłań wywołanych ostrą niewydolnością układu oddechowego zmarło już 2442 osoby, głównie - w Hubei.

Korea Południowa jest drugim pod względem ilości zakażeń krajem na świecie po Chinach.

Autor:pqv\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: