TVN24 | Świat

"Prawdopodobnie pojawi się więcej przypadków zakażenia w USA". We Włoszech już 11 ofiar śmiertelnych

TVN24 | Świat

Aktualizacja:
Autor:
mtom,rzw
Źródło:
Reuters, PAP, tvn24.pl

Pierwszy przypadek zakażenia w Chorwacji, dwa pierwsze w Austrii, pierwszy w Algierii. Wirus dotarł też do kontynentalnej Hiszpanii i do Szwajcarii. O dwóch kolejnych przypadkach powiadomiła Francja, o jednym - Niemcy, o sześciu - Bahrajn. Zainfekowanych przybywa we Włoszech, a liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła we wtorek do 11. Obawy rosną w Stanach Zjednoczonych. Jak rozprzestrzenia się koronawirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu, który wywołuje chorobę COVID-19? Jak walczy z nim świat?

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 21:56

  Kończymy relację z wtorkowych wydarzeń dotyczących koronawirusa. Dziękujemy.

 • 21:29

  Nie stwierdzono żadnego przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała na konferencji po spotkaniu Zespołu Ochrony Lotniska Okęcie. Jak dodał, specjalne procedury wprowadzone na lotniskach w związku z koronawirusem przebiegają sprawnie.

  - Wymieniliśmy się doświadczeniami, przeanalizowaliśmy pierwszy dzień wprowadzenia procedury poszerzonych kontroli dla osób, które przylatują z krajów określanych jako kraje dużego ryzyka. Przede wszystkim chodzi tu o Włochy, z których jest najwięcej połączeń – powiedział Horała. Jak dodał, we wtorek przyleciało do Polski około 20 samolotów z Włoch, czyli było około dwóch tysięcy pasażerów do sprawdzenia.

 • 21:24

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sprawie koronawirusa z szefem MSWiA, koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim – poinformowała Kancelaria Prezydenta. W środę prezydent będzie rozmawiał z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

 • 21:19

  Władze odizolowały hotel w austriackim Innsbrucku po tym, gdy u pracującej tam na recepcji 24-letniej Włoszki wykryto koronawirusa. Kobieta i jej chłopak, także 24-letni Włoch, to dwa potwierdzone przypadki zakażenia na terenie Austrii.

  Minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer powiedział dziennikarzom, że "nikt nie może wejść do hotelu ani z niego wyjść". - Musimy upewnić się, czy w hotelu przebywają inne zakażone osoby. Wirus nie może się rozprzestrzenić - mówił.

 • 21:08

  Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w niemieckim landzie Badenia-Wirtembergia - poinformowały tamtejsze władze. 25-letni pacjent prawdopodobnie uległ infekcji podczas podróży do Mediolanu. Zgłosił się do służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. - Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia - poinformowało ministerstwo.

  W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia.

 • 20:56

  Wszystkie kraje, w tym Iran, powinny mówić prawdę o koronawirusie i współpracować z międzynarodowymi organizacjami niosącymi pomoc - powiedział sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Wyraził przy tym obawę, że władze Iranu mogą nie informować o "istotnych szczegółach" dotyczących zakażeń w tym państwie. - Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone informacjami wskazującymi, że irański reżim może ograniczać przekazywanie istotnych szczegółów o epidemii - powiedział szef amerykańskiej dyplomacji. Skrytykował też Chiny za cenzurę w mediach, która w jego ocenie może mieć "śmiertelne konsekwencje".

 • 20:53

 • 20:46

  Pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Algierii - podała tamtejsza państwowa telewizja, powołując się na ministra zdrowia. Infekcję zdiagnozowano u Włocha, który przybył do Algierii 17 lutego. Mężczyznę objęto kwarantanną.

  To drugi przypadek zanotowany na kontynencie afrykańskim. Wcześniej jedno zakażenie wykryto w Egipcie.

 • 20:42

  Władze lotnictwa cywilnego Kuwejtu oświadczyły, że zawieszają wszystkie połączenia lotnicze z Singapurem i Japonią w związku z obawą przed koronawirusem. Dzień wcześniej podjęto taką samą decyzję w sprawie połączeń z Koreą Południową, Iranem, Tajlandią, Włochami i Irakiem. W Kuwejcie dotychczas stwierdzono dziewięć przypadków zakażenia koronawirusem.

 • 20:35

  W Bahrajnie stwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podała państwowa agencja BNA. Łączna liczba osób zainfekowanych wzrosła tym samym do 23.

 • 20:10

  Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 rozszerza się na coraz więcej europejskich krajów. Najtrudniejsza sytuacja jest we Włoszech, ale tylko jednego dnia pierwsze przypadki zakażenia odnotowała Chorwacja, Austria i Szwajcaria. Zdaniem dr Anety Afelt z Uniwersytetu Warszawskiego "koronawirus na pewno dotrze do naszego kraju".

 • 20:09

  Mamy zachorowania w strefie Schengen, zachorowania niepojedyncze. Do tej pory było to w Niemczech czy innych krajach - mówił w "Tak jest" minister zdrowia Łukasz Szumowski, pytany o rozprzestrzenianie się w Europie koronawirusa z Chin. - Na razie nie ma wirusa, ale na pewno on w Polsce będzie - dodał.

 • 20:08

 • 19:59

  Prawdopodobnie pojawi się więcej przypadków zakażenia koronawirusem w USA - powiedział członkom senackiej podkomisji sekretarz zdrowia i opieki społecznej Alex Michael Azar. Dodał, że kraj potrzebuje 300 mln maseczek chirurgicznych, a ma ich 30 mln. Azar poprosił podkomisję o zatwierdzenie dodatkowych 2,5 mld dolarów z budżetu na walkę z koronawirusem. Jak powiedział, dzięki tym funduszom Stany Zjednoczone rozszerzą systemy obserwacji wirusa, będą mogły wesprzeć stanowe i lokalne władze, a także prace nad szczepionkami i leczeniem. Będą także mogły zwiększyć zapasy środków ochrony, takich jak maseczki chirurgiczne.

  W USA odnotowano dotąd 35 przypadków zakażenia koronawirusem. Jeden obywatel Stanów Zjednoczonych zmarł w Chinach.

 • 19:54

  W związku z koronawirusem wstrzymane zostały zdjęcia do siódmego filmu z cyklu "Mission: Impossible". Tom Cruise i reszta ekipy mieli w najbliższym tygodniu kręcić sceny w Wenecji, ale wytwórnia Paramount postanowiła zawiesić te plany w obawie przed panującą we Włoszech epidemią.

 • 19:32

  Informację mediów o tym, że w Rumunii potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem, zdementował wiceminister zdrowia tego kraju.

 • 19:15

  Dwa nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem we Francji. Francuski minister zdrowia Olivier Veran ostrzegł, że epidemia jest u bram Francji, a premier Edouard Philippe wyraził zaniepokojenie możliwością "światowej epidemii", zapewniając, że rząd stara się o europejską koordynację walki z chorobą.

 • 19:08

  Kolejna, 11. ofiara śmiertelna we Włoszech. W szpitalu w Treviso w regionie Wenecja Euganejska zmarła 76-letnia kobieta.

 • 18:57

  Do trzech wzrosła liczba zakażonych w Palermo. To kobieta z Bergamo, jej mąż i jeszcze jedna osoba wchodząca w skład grupy turystów, którzy przybyli do stolicy Sycylii sześć dni temu.

 • 18:27

  Najnowsze dane o skali epidemii we Włoszech podał szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli: liczba zakażonych osiągnęła 322, 10 osób nie żyje. Trzy odnotowane dzisiaj ofiary śmiertelne to osoby powyżej 80. roku życia. Dwóch mężczyzn i kobieta zmarli w Lombardii.

 • 18:19

  Wśród turystów przebywających w hotelu na Teneryfie, objętych kwarantanną z powodu stwierdzonych tam dwóch przypadków koronawirusa, są także obywatele Polski - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. - Sytuacja jest monitorowana – powiedział konsul RP w Madrycie Boguslaw Trzeciak. Hiszpańskie władze nie poinformowały dotąd, ilu Polaków przebywa w czterogwiazdkowym hotelu - podkreśliło polskie MSZ.

 • 18:17

  Procedury kontroli osób powracających z krajów zagrożonych koronawirusem wdrożone są na wszystkich lotniskach - powiedział wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Poinformował, że jeszcze we wtorek w godzinach wieczornych na lotnisku Okęcie w Warszawie zaplanowano spotkanie osób kierujących lotniskami w Polsce z Głównym Inspektorem Sanitarnym. - Porównamy doświadczenia dzisiejszego dnia; zobaczymy czy jakieś procedury można usprawnić, czy nie jest potrzebna pomoc ze strony służb sanitarnych - dodał.

 • 17:31

  24-letni Włoch i jego włoska rówieśniczka, których jako potwierdzonych nosicieli koronawirusa umieszczono na kwarantannie w klinice chorób wewnętrznych uniwersytetu w Innsbrucku, pozostaną tam do końca tygodnia - poinformował dyrektor kliniki Guenter Weiss. Są to dwie pierwsze wykryte w kraju związkowym Tyrol i zarazem całej Austrii osoby z koronawirusem. Chodzi tu o parę z okolic Bergamo, która przyjechała do Innsbrucka w piątek samochodem. Kobieta mieszka tam i pracuje, a partner chciał ją odwiedzić.

 • 17:14

  Co najmniej 20 osób jest obserwowanych w polskich szpitalach z podejrzeniem koronawirusa. Kto wrócił do kraju z miejsca, gdzie byli chorzy i sam poczuł się źle, powinien zgłosić się do oddziałów zakaźnych szpitali lub służb sanitarnych i unikać ewentualnego zakażenia innych - przypominają "Fakty po Południu". Tylko we wtorek kwarantannie domowej na okres 14 dni poddano 29 uczniów i czterech nauczycieli z Tarnowskich Gór, którzy wrócili z włoskiego regionu Emilia Romania.

 • 17:04

  Komisja Europejska i Parlament Europejski zdecydowały, że ich pracownicy, którzy przylecieli w ostatnim czasie z objętych kwarantanną regionów na północy Włoch, przez jakiś czas będą pracować z domu. - Wszyscy koledzy, którzy byli w regionach poddanych kwarantannie, muszą pozostać w domu i pracować stamtąd do czasu otrzymania nowych instrukcji - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej Balazs Ujvari. Dodał, że powinni skontaktować się też ze służbami medycznymi tak szybko, jak to możliwe.

 • 16:43

  U nikogo ze 132 pasażerów i członków załogi samolotu Turkish Airlines lecącego z Teheranu do Stambułu - przekierowanego ostatecznie do Ankary - nie stwierdzono koronawirusa. Wcześniej informowano, o "podejrzanej infekcji" i o możliwości poddania wszystkich osób znajdujących się na pokładzie 14-dniowej kwarantannie.

 • 16:19

  Jak poinformowała we wtorek po południu agencja Reutera, powołując się na urząd zdrowia publicznego Szwajcarii, odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w tym kraju. Według telewizji RTS infekcję stwierdzono w Tessynie przy granicy z Włochami.

 • 16:08

  Pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono w kontynentalnej części Hiszpanii. Jak podały władze, chodzi o kobietę z Barcelony, która wróciła z podróży do północnych Włoch. Władze Katalonii poddały kwarantannie 25 osób, które miały kontakt z chorą. Osoby te powinny pozostać w swoich domach przez co najmniej 14 dni.

  Wcześniej informowano o trzech przypadkach zakażeń u turystów z Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii na Wyspach Kanaryjskich i Majorce.

 • 16:00

  Każdy, kto wymaga przeprowadzenia badania na obecność koronawirusa, ma je zapewnione bezpłatnie - przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też, że zwróci się do unijnej komisarz do spraw zdrowia Stelli Kyriakides, aby zorganizować pilne spotkanie ministrów zdrowia krajów unijnych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa.

 • 15:57

  Koronawirus dosłownie puka do drzwi - powiedział na konferencji prasowej rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Podkreślił, że to jeden ze scenariuszy związany z epidemią, o którym kraje ostrzega są od kilku tygodni.

 • 15:54

  Włoski rząd robi, co może, by walczyć z epidemią koronawirusa, ale Mario Balotelli ma na ten temat inne zdanie. Włoski piłkarz domaga się dużo radykalniejszych kroków. "Zrobicie to dopiero wtedy, gdy wszyscy będziemy zarażeni?" - napisał na swoim koncie na Instagramie włoski napastnik.

 • 15:08

  W 20 z ok. 100 prowincji Włoch zanotowano przypadki koronawirusa, łącznie jest ich 283 - poinformowała Obrona Cywilna. Najwięcej zachorowań zanotowano na północy kraju. Zmarło siedem zakażonych osób, obciążonych innymi chorobami.

  W szpitalach przebywa łącznie 109 osób, w tym 29 na oddziałach intensywnej terapii. W domowej izolacji jest 137 zakażonych.

 • 14:47

  Chińska Państwowa Komisja ds. Rozwoju i Reform - najwyższy organ gospodarczy - wezwał regiony o niskim ryzyku związanym z epidemią koronawirusa, by przywróciły normalną działalność i zniosły ograniczenia transportowe. Pracę wznowiło dotąd tylko 30 proc. małych firm w kraju.

  Obszary średniego ryzyka powinny wznawiać pracę w uporządkowany sposób, natomiast strefy wysokiego ryzyka, w tym w prowincji Hubei, powinny utrzymać "ścisłą kontrolę", aż epidemia zostanie skutecznie zwalczona. Powinny też zapewnić normalne funkcjonowanie sektorów kluczowych dla walki z epidemią i zaspokajania potrzeb życiowych mieszkańców – oświadczył przedstawiciel Komisji Ou Xiaoli.

 • 14:39

  Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył, że środki podjęte w tym kraju "wkrótce przyniosą efekty". Jeszcze w poniedziałek szef włoskiego rządu obarczał jeden ze szpitali współodpowiedzialnością za wybuch epidemii. Dzień później przekonywał, że włoska ochrona zdrowia jest "wśród najbardziej rygorystycznych i skutecznych na świecie". Zapewnił też, że Włochy są "krajem bezpiecznym dla turystów, prawdopodobnie bezpieczniejszym niż wiele innych.

 • 13:49

  Walka z epidemią, ochrona swoich obywateli i zdrowia publicznego na świecie to odpowiedzialność każdego kraju – ocenił rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian. Dodał, że Chiny są skłonne zacieśnić współpracę z Koreą Południową i Japonią w tym zakresie.

  - Od początku epidemii rządy i mieszkańcy Japonii i Korei Płd. zaoferowali Chińczykom wartościowe wsparcie i pomoc w walce z epidemią, a Chiny są za to głęboko wdzięczne - powiedział Zhao, cytowany przez chińską agencję prasową Xinhua.

  Dodał, że Chiny, które zmagają się z epidemią u siebie, są jednocześnie skłonne podzielić się zebranymi informacjami i doświadczeniami z Koreą Południową i Japonią oraz udzielić im pomocy i wsparcia w miarę swoich możliwości

 • 13:05

  Przebywająca w objętym kwarantanną mieście Wuhan dziennikarka Chao Deng, jedna z trojga korespondentów "Wall Street Journal", którym chińskie władze odebrały akredytację, może pozostać w kraju do końca epidemii – oznajmił rzecznik MSZ Chin.

 • 13:03
 • 13:01

 • 12:52

  Dwa pierwsze przypadki koronawirusa potwierdzono w Austrii.

 • 12:48

  Chorwacja potwierdziła pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

 • 12:41

  Irańska agencja ILNA podała, że koronawirusa wykryto u wiceministra zdrowia.

 • 12:37

  Najnowsza relacja dziennikarki TVN24 Justyny Siekluckiej z Mediolanu.

 • 12:27

  Brytyjskie ministerstwo zdrowia zaleciło we wtorek osobom powracającym z północnych Włoch, aby pozostały w domach przez 14 dni, jeśli wykazują objawy koronawirusa. Również osoby, które były na terenach dotkniętych epidemią i nie mają żadnych symptomów też powinny spędzić dwa tygodnie w domach.

 • 11:34

  Jeden z hoteli na Wyspach Kanaryjskich został odcięty od świata po tym, gdy wśród jego gości wykryto nosiciela koronawirusa - podaje agencja Reutera.

  Według hiszpańskich mediów w hotelu przebywa około tysiąca osób. Dzień wcześniej koronawirusa zdiagnozowano u gościa hotelowego - włoskiego lekarza, który na Teneryfę przyjechał na wakacje. We wtorek badanie na obecność koronawirusa przeprowadzone u jego żony także dało wynik pozytywny.

 • 11:13

  Wpływowy szyicki duchowny w Iraku Muktada as-Sadr odwołał wezwanie do swoich zwolenników o przeprowadzenie masowych protestów przeciwko oponentom politycznym z powodu obaw o rozprzestrzenienie się koronawirusa Covid-19.

  Wcześniej minister zdrowia wezwał Irakijczyków, aby unikali publicznych zgromadzeń.

 • 10:45

  Iran poinformował o 34 kolejnych przypadkach zachorowań i dwóch zgonach z powodu koronawirusa.

 • 10:42

  Ministerstwo zdrowia Wietnamu poinformowało, że wszystkie 16 osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zostały wyleczone. "Od 13 lutego w kraju nie zarejestrowano żadnego nowego przypadku zakażenia" - napisano w oświadczeniu resortu.

  Ostatnia z osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem w Wietnamie, 50-letni mężczyzna, który zaraził się od córki powracającej z miasta Wuhan w Chinach, "wydobrzał i jest w dobrej kondycji". W komunikacie resortu zdrowia nie podano, kiedy mężczyzna zostanie wypisany ze szpitala.

  Stan pozostałych osób, w tym trzymiesięcznego niemowlęcia, poprawia się - poinformowały wietnamskie władze medyczne.

 • 10:33

  Do 270 wzrosła we Włoszech liczba osób zarażonych koronawirusem - podały we wtorek media za lokalnymi służbami medycznymi. Pierwsze przypadki koronawirusa zanotowano w Palermo na Sycylii i we Florencji w Toskanii.

  Na Sycylii koronawirusa potwierdzono u turystki z okolic Bergamo w Lombardii na północy Włoch. Kwarantannie w Palermo poddano około 40 osób - uczestników wycieczki, w której uczestniczyła kobieta i wszystkich mających z nią bezpośredni kontakt na wyspie. To pierwsze zachorowanie na południu kraju.

  We Florencji drugi test potwierdził obecność patogenu u mężczyzny, który wrócił niedawno z Singapuru.

 • 9:43

  Irak bezterminowo przedłużył zakaz wjazdu do kraju podróżnych z Chin i Iranu, wprowadził też takie same obostrzenia wobec podróżnych z Tajlandii, Korei Południowej, Japonii, Włoch i Singapuru. Zakaz nie dotyczy oficjalnych delegacji, dyplomatów i obywateli Iraku.

 • 9:07

 • 8:38

  Koronawirus. Co chcielibyście o nim wiedzieć?

  Redakcja Kontaktu 24 czeka na Wasze pytania.

 • 8:34

  Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa sięgnęła ponad 80 tysięcy. Zarówno w Chinach, jaki i w pozostałej części świata odnotowywany jest trend rosnący zakażeń. W poniedziałek stwierdzono największą liczbę zakażeń poza terytorium Chin od 23 stycznia.

 • 8:31

  - Zaczynamy się czuć, jak w filmie katastroficznym - mówi z Mediolanu dziennikarka TVN24 Justyna Sieklucka.

 • 7:54

  Lotnisko w Dubaju zawiesiło wszystkie loty z i do Iranu, z wyjątkiem Teheranu.

 • 7:29

  Władze Iranu poinformowały, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 14.

 • 7:28

  Szkoły w Hongkongu zostaną zamknięte co najmniej do 20 kwietnia.

 • 7:01

  We Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie przechodzi kwarantannę siedem osób, które były pasażerami wycieczkowca Diamond Princess - poinformowały we wtorek władze regionalne. Ludzie ci przybyli do Rosji w niedzielę i są obecnie badani na obecność koronawirusa.

 • 7:01

  Media japońskie poinformowały we wtorek o śmierci 80-letniego mężczyzny, który był pasażerem statku wycieczkowego Diamond Princess. Nie jest jednak jasne czy przyczyną śmierci był koronawirus.

 • 7:00

  Administracja prezydenta Donalda Trumpa zwróciła się do Kongresu o 2,5 mld dolarów na walkę z koronawirusem - poinformował w poniedziałek Biały Dom. Ponad miliard dolarów ma być przeznaczonych na prace nad szczepionką zwalczającą ten patogen.

 • 6:56

  - Dwa precyzyjnie określone ogniska staramy się ugasić drakońskimi działaniami - zapewniał w poniedziałkowy wieczór premier Włoch Giuseppe Conte, mówiąc o walce z koronawirusem. Tym, w ciągu zaledwie kilku dni, zarażonych zostało w kraju ponad 200 osób. Siedem zmarło. Szef włoskiego rządu powiedział, że częściową winę za tę sytuację ponosi jeden ze szpitali.

 • 6:53

  Korea Południowa poinformowała we wtorek o 60 nowych przypadkach koronawirusa co zwiększyło ich łączną liczbę do 893. 8 osób zmarło. Pojawiły się doniesienia, że epidemia może zmusić Koreę Południową i USA do ograniczenia wspólnych ćwiczeń wojskowych.

 • 6:50

  Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła w poniedziałek o 508 przypadków a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tego dnia o 71 - poinformowała we wtorek Narodowa Komisja Zdrowia.

  Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła tym samym w Chinach do 77658 a liczba ofiar śmiertelnych do 2663. Ponad 27,2 tys. osób wyzdrowiało.

 • 6:47

  Z inicjatywy ministerstwa zdrowia władze lotnictwa cywilnego Kuwejtu zawiesiły wszystkie loty do Iraku z powodu obaw o koronawirusa - poinformowała państwowa agencja informacyjna KUNA.

 • 6:44

  We Włoszech zmarła w poniedziałek siódma osoba zakażona koronawirusem - podały włoskie media za służbami sanitarnymi i lokalnymi władzami.

  Zmarły to 62-letni mężczyzna, który przebywał szpitalu w Como na północy. Cierpiał także na inne schorzenia i był dializowany.

  Czytaj relację tvn24.pl z 24 lutego

Jak chronić się przed koronawirusem?

Co robić po powrocie z Włoch?

Naukowcy z Centrum Nauki o Systemach i Inżynierii amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa stworzyli aktualizowaną na bieżąco interaktywną mapę, na której zaznaczone są miejsca, gdzie wykryto zakażenia koronawirusem. Zliczane są także przypadki zakażeń, zgony i wyleczone osoby.

Archiwalne zapisy mapy z ostatnich dni pokazują rozprzestrzenianie się koronawirusa w Chinach i sąsiednich państwach azjatyckich. Poza tym przypadki zarażenia potwierdzono w wielu innych krajach, między innymi w Europie.

Według danych z 25 lutego na całym świecie zanotowano ponad 80 tysięcy zakażeń oraz 2699 przypadków śmiertelnych.

Jak się rozprzestrzenia koronawirus? (stan na 25 lutego rano)gisanddata.maps.arcgis.com

Autor:mtom,rzw

Źródło: Reuters, PAP, tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości