Zanotowali już ponad 300 tysięcy zakażeń. W sobotę zmarł 8-letni chłopiec

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Liczba potwierdzonych od początku pandemii zakażeń koronawirusem na Ukrainie przekroczyła 300 tysięcy. W niedzielę zarejestrowano nowych 4766 infekcji, 66 chorych na COVID-19 zmarło, a 1112 osób wyzdrowiało - przekazał ukraiński minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow.

Maksym Stepanow poinformował na poniedziałkowym briefingu, że w sobotę zmarł 8-letni chłopiec zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala w obwodzie iwano-frankowskim w ciężkim stanie z zapaleniem płuc w czwartek wieczorem. Portal Ukraińska Prawda zwraca uwagę, że to już czwarty zgon na Ukrainie osoby niepełnoletniej zakażonej koronawirusem.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

W niedzielę najwięcej zakażeń potwierdzono w obwodzie charkowskim - 595. Przeprowadzono tego dnia łącznie około 26 tys. testów, w tym ok. 23 tys. metodą PCR.

Obecnie w kraju jest ponad 171 tysięcy aktywnych zakażeń. Ogółem od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono na Ukrainie u 303 638 osób, zmarło z powodu COVID-19 5673 osób, wyzdrowiało 126 489 pacjentów.

W ubiegłym tygodniu rząd Ukrainy podjął decyzję o przedłużeniu w kraju tak zwanej kwarantanny adaptacyjnej do końca roku i o zaostrzeniu niektórych obowiązujących w związku z pandemią koronawirusa ograniczeń.

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock