"Ukochana córka" nie jest najstarsza. Wywiad podaje, ile dzieci ma Kim Dzong Un

Autor:
pp//now
Źródło:
PAP

Najstarszym dzieckiem przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una jest syn - oceniła południowokoreańska agencja wywiadowcza NIS. Oprócz niego Kim ma też córkę, z którą pokazał się publicznie, oraz jeszcze jedno dziecko, ale jego płeć nie jest znana - podała we wtorek agencja informacyjna Yonhap.

Północnokoreańskie media po raz pierwszy pokazały Kim Dzong Una z córką w listopadzie 2022 roku, gdy towarzyszyła mu w czasie próby rakietowej. Nie podano jej imienia i określono ją tylko jako "ukochaną córkę" przywódcy. Wywiad Korei Południowej oceniał wówczas, że jest to prawdopodobnie jego drugie dziecko, około 10-letnia Kim Dzu Ae.

W lutym 2023 roku Kim znów pokazał się z córką na bankiecie z okazji 75-lecia północnokoreańskich sił zbrojnych. Państwowe media ponownie nie przedstawiły jej z imienia, opisując ją tym razem jako "szanowaną córkę" przywódcy. Później władze Korei Południowej wydały pierwsze znaczki pocztowe z wizerunkiem Kima i dziewczynki.

Kim Dzong Un z córką KCNA

W mediach pojawiły się spekulacje, czy Kim Dzu Ae jest szykowana do roli potencjalnej następczyni Kim Dzong Una. Południowokoreański minister do spraw zjednoczenia Kwong Jung Se, który zajmuje się sprawami Korei Północnej, oświadczył jednak pod koniec lutego, że jest jeszcze "nieco za wcześnie", by to ocenić.

CZYTAJ: Kim Dzong Un pokazał swoją następczynię? "To może być chytry, bezczelny plan Korei Północnej"

- Nawet jeśli Korea Północna rozpocznie teraz swój plan sukcesji, pozostaje pytanie, czy [córka Kima - przyp. red.] będzie w stanie pokierować reżimem, który zbudowany jest wokół wojska - powiedział Kwong. Ocenił, że północnokoreańskie społeczeństwo jest "znacznie bardziej patriarchalne" niż społeczeństwo Korei Południowej.

Minister odmówił wówczas potwierdzenia, czy najstarszym dzieckiem Kima jest syn, jak spekulowano.

Kim Dzong Un z córką i żoną Ri Sol DzuKCNA

Siostra Kim Dzong Una: zawsze jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie, szybkie i przytłaczające działania

Wywiad Korei Południowej ocenił również, że Korea Północna może w marcu lub kwietniu urządzić ćwiczenia wojskowe na dużą skalę i przeprowadzić test nowego międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) - przekazała południowokoreańska agencja prasowa.

Wcześniej we wtorek siostra północnokoreańskiego dyktatora Kim Jo Dzong przestrzegła USA przed próbami zestrzeliwania pocisków Korei Północnej nad wodami międzynarodowymi Oceanu Spokojnego. Oświadczyła, że oznaczałoby to "wyraźne wypowiedzenie wojny przeciwko KRLD".

Kim Jo DzongValery Sharifulin/TASS/Getty Images

"Obserwujemy niespokojne ruchy wojskowe sił USA i marionetkowych południowokoreańskich sił zbrojnych i zawsze jesteśmy gotowi podjąć odpowiednie, szybkie i przytłaczające działania zgodnie z naszym osądem" - napisała Kim w oświadczeniu opublikowanym przez państwową agencję prasową KCNA.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KCNA

Pozostałe wiadomości